خانه / سیاسی / دفتر کنسولگری عراق در ایلام و کردستان راه اندازی می شود

دفتر کنسولگری عراق در ایلام و کردستان راه اندازی می شود

رییس سازمان مناطق آزاد کشور گفت: دفتر کنسولگری عراق در استان های ایلام و کردستان راه اندازی خواهد شد

به نقل از ایرنا، «اکبر ترکان» روز یکشنبه در دیدار با رییس سازمان نظام مهندسی عراق اظهار کرد: به منظور آسان کردن امور زیارتی ، تجاری و سیاحتی دفتر کنسولگری عراق در استان های ایلام و کردستان راه اندازی می شود.
وی افزود: اقدام سازمان نظام مهندسی ایلام در راستای انعقاد تفاهم نامه با استان واسط عراق شایسته قدردانی است و باید روند حضور شرکت های فنی و مهندسی ایران در کشور عراق تداوم داشته باشد.
رییس سازمان مناطق آزاد کشور تاکید کرد: کشورهای ایران و عراق دارای مشترکات تاریخی ، فرهنگی و مذهبی بسیاری هستند و ایران می تواند نقش مهم و راهبردی در بازسازی عراق داشته باشد.
ترکان یادآور شد: وزارت امور خارجه موظف به پیگیری و راه اندازی کنسولگری در استان های ایلام و کردستان است و این مهم با جدیت پیگیری می شود.
رییس سازمان نظام مهندسی عراق نیز در این دیدار بیان کرد: آماده همکاری متقابل با سازمان نظام مهندسی ایران برای بازسازی تمام استان های عراق هستیم و بستر این کار فراهم شده است.
الحسینی اضافه کرد: انتظار داریم مسوولان نظام مهندسی ایران تجربیات علمی و آموزشی خود در زمینه نظام مهندسی به مهندسین کشور عراق انتقال دهند.
وی گفت: سازمان نظام مهندسی کشور عراق بیش از ۱۷۰ هزار عضو دارد.
 
 
کد مطلب: ۶۹۹۱۲  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۶/۲۳  |  ساعت: ۱۱ : ۵۷

شناسه خبر : 17751

این خبر رو هم ببینید

وظیفه خطیر نمایندگان کردستانی در آستانه تشکیل دولت/محمد هادیفر

در چهار دهه گذشته هر چهارسال یک انتخابات ریاست جمهوری و هر هشت سال یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =