خانه / سیاسی / دلایل اعزام « هرمس ۴۵۰ » به آسمان ایران به روایت منابع نظامی اسرائیلی !!!

دلایل اعزام « هرمس ۴۵۰ » به آسمان ایران به روایت منابع نظامی اسرائیلی !!!

مبدأ پرواز پهپاد اسرائیلی سرنگون شده در ایران ، « فرودگاه نخجوان » بوده است .

یک پایگاه خبری نزدیک به منابع نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی مدعی شده پهپادی که روز شنبه در ایران سرنگون شد از فرودگاه نخجوان به سمت تأسیسات هسته‌ای نطنز پرواز کرده بود.
به گزارش  قدس آنلاین به نقل از تسنیم، «مبدأ پرواز پهپاد هرمس ۴۵۰ ساخت اسرائیل که ایران آن را در نزدیکی‌های تأسیسات هسته‌ای نطنز سرنگون کرد، فرودگاه نخجوان در آذربایجان بوده است.»
این خبر را پایگاه خبری دبکا، نزدیک به منابع نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه از قول منابع نظامی خود منتشر کرده است. در همین روز، سردار سید مسعود جزایری، معاون ستاد کل نیروهای مسلح بدون اشاره به نام هیچ کشوری گفته بود پهپاد مورد نظر از یکی از کشورهای منطقه شمال جمهوری اسلامی ایران واردکشور شده است.
به نوشته دبکا، پیش از این و حدود سه سال پیش از این یک پهپاد هرمس ۴۵۰ دیگر از فرودگاه نخجوان به سمت ارمنستان پرواز کرده اما توسط نیروی هوایی آن کشور هدف قرار گرفته و ساقط شده بود.
دبکا گزارش داد تحلیلگران اسرائیلی در روزهای گذشته تلاش کرده‌اند با بیان اظهاراتی گمراه‌کننده و استناد به برد پرواز ۱۱۰۰ کیلومتری «اسرائیل» با ایران اظهارات مقامات ایرانی درباره ساقط شدن این پهپاد را رد کرده و بگویند تصاویر منتشر شده مربوط به هرمس ۴۵۰ یا هواپیماهای دیگری که اسرائیل در اختیار دارد، نبوده‌اند. برد پرواز هرمس ۴۵۰ هشتصد کیلومتر است.
این تحلیلگران، همچنین به نوشته دبکا، استدلال کردند اسرائیل با توجه به در اختیار داشتن سامانه‌های شناسایی ماهواره‌ای دوربرد، نیازی به به جان خریدن خطرات ناشی از اعزام پهپادهای حاوی سامانه‌های اطلاعاتی طبقه‌بندی‌شده به حریم هوایی آسمان ایران را ندارد.
با این حال دبکا می‌نویسد: «این ادعاها در کلامی ساده، محلی از اعراب ندارند.»
منابع نظامی مورد استناد دبکا در توضیح درباره ضرورت ارسال این پهپاد به ایران، علی‌رغم ادعاهای برخی تحلیلگران اسرائیلی می‌گویند هرمس ۴۵۰ مجهز به دوربین‌های عکاسی و فیلمبرداری است که می‌توانند تصاویر رنگی با کیفیت‌های بسیار بالا تهیه کنند. به علاوه، دستگاه‌های تصویربرداری مادون قرمز تعبیه شده در این دوربین‌ها به آنها اجازه فعالیت در نورهای کم و در شرایط جوی مختلف را می‌دهد.

شناسه خبر : 18071

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =