دور دوم مذاکره ظریف وکری برگزارشد/ صالحي: در 90 درصد مسائل فني به تفاهم مشترک رسيده ايم

محمد جواد ظريف وزير امور خارجه ايران سه شنبه پس از ديدار با جان کري همتاي آمريکايي خود گفت: آمريکا و ايران به درک بهتري از برنامه هسته اي ايران دست يافته اند.

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، ظريف و کري ديروز دومين دور گفتگوهايشان را در شهر لوزان سوييس درباره برنامه هسته اي برگزار کردند.
دکتر ظريف پس از اين ديدار گفت: ما در برخي موارد به راه حل نزديک تر شده ايم و بنابراين مي توان گفت حل آنها نزديک است. اما در برخي موارد نيز هنوز نتوانسته ايم به يک راه حل دست يابيم و همچنان نيازمند تلاش هستيم.
رئيس سازمان انرژي اتمي جمهوري اسلامي ايران پس از ديدار دوم خود با وزير انرژي امريکا گفت: در نود درصد مسايل فني به تفاهم مشترک رسيديم .
علي اکبر صالحي در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار صداو سيما در لوزان سوييس گفت : در عمده مسايل به نقاط تفاهم مشترک رسيده ايم ، فقط يک مورد اختلافي که بسيار هم مهم است باقي مانده که در گفتگوهاي عصر امروز تلاش مي کنيم ، آنرا حل و فصل کنيم.
گفت‌وگوها بین وزیران خارجه ایران و آمریکا  امروز نیز در لوزان سوئیس از سر گرفته می‌شود. این دور از مذاکرات قرار است تا جمعه ادامه یابد و گفته می‌شود مذاکرات در هفته پایانی ماه مارس در سوئیس ادامه خواهد داشت.
مقام‌های سیاسی چین، فرانسه، انگلیس، روسیه و آلمان نیز امروز به سوئیس می‌روند.

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *