خانه / اقتصادی / دولت اعتدال مصمم است نرخ تورم را به ۱۰ درصد برساند

دولت اعتدال مصمم است نرخ تورم را به ۱۰ درصد برساند

این وعده اکنون تحقق یافته و اگر چه متغیرهای غیرقابل کنترل در کشور زیاد است اما دولت عزم را جزم کرده که نرخ تورم را به ۱۰ درصد تقلیل دهد و این آرزوی ۴۰ ساله مردم ایران بوده که بتواند به چنین نرخ تورمی دست یابد

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ علی ربیعی در چهارمین نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان کردستان که امروز پنجشنبه در شهر سنندج برگزار شد اظهار داشت: با تجربه رشد منفی سال‌های اخیر اقتصاد ایران به نرخ رشد دو رقمی نیاز دارد، ضمن آنکه اقتصاد کشور باید توانمند شود و به سوی آینده‌ای بهتر گام بردارد.
 
وی با اشاره به اینکه دولت یازدهم در کاهش نرخ تورم موفق عمل کرده است، اظهار داشت: همان طور که رییس جمهور قول داده بود در سال ۹۳ نرخ تورم به ۲۵ درصد کاهش یابد، این وعده اکنون تحقق یافته و این میزان حتی از ۲۵ درصد هم کمتر شده است.
 
علی ربیعی با بیان آنکه دولت عزم کرده نرخ تورم را به ۱۰ درصد تقلیل دهد، تصریح کرد: با وجودی که متغیرهای غیرقابل کنترل در کشور زیاد است اما این آرزوی ۴۰ ساله مردم ایران بوده که بتواند به چنین نرخ تورمی دست یابد.
 
به گفته ربیعی، فقرا در شرایط رکود و تورم بیشترین آسیب را می‌بینند و برای تغییر وضعیت آنها باید رونق بزرگ در کشور شکل بگیرد زیرا حتی اگر دولتی در آینده روی کار بیاید و ۷۰۰ میلیارد دلار هم درآمد داشته باشد اما برنامه ای برای تحقق اهداف نداشته باشد، به جایی نخواهد رسید.
 
 
 
تنها دو دهک جامعه از شرایط رفاهی بالا برخوردار هستند
 
وی اظهار داشت: هم اکنون وضعیت چند دهک پایین جامعه در شرایط نامطلوبی قرار دارد و تنها دو دهک جامعه از شرایط رفاهی بالا برخوردار هستند.
 
وی درباره نقش صنایع کوچک در اقتصاد کشورها نیز گفت: کشور برزیل با وجودی که اقتصاد این کشور در ۱۰ سال گذشته در بدترین شرایط قرار و بدهی زیادی به بانک های بین المللی داشت اما توانست با برنامه ریزی و تحقق اهداف مورد نظر، اکنون به یک قدرت بزرگ اقتصادی و سیاسی بدل شود.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: در صورتی که سرمایه گذاری به دنبال رفع تحریم ها ایجاد شود، تحرک جدی در اقتصاد ایران شکل می گیرد.
 
 
 
دیوانسالاری را در مسیر سرمایه گذاری برداریم
 
وزیر تعاون یکی دیگر از مباحث مهم درخصوص اشتغال را حمایت از تولید و کار در خصوص پنجره واحد صدور مجوز برای فعالیت های اقتصادی عنوان کرد و گفت: باید با کمک یکدیگر از دیوانسالاری عبور کنیم، هرچند دولت یازدهم در این مسیر گام برمی دارد.
 
ربیعی گفت: در بحث اشتغال بخش هایی که در زمینه پروژه های ملی فعال هستند باید به طرح های استانی تبدیل شوند.
 
وی از تخصیص ۷ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی خبر داد و گفت: با این میزان می توان تحرکی در بخش های عمرانی ایجاد کرد و بدهی پیمانکاران این بخش را پرداخت.
 
وزیر تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی همچنین از مصوبه ۲۸۰ هزار میلیارد تومانی شورای عالی اشتغال خبر داد و گفت: این رقم به گونه ای اشتغال ایجاد خواهد کرد که موجب تورم نشود.
 
ربیعی افزود: ۵۰ درصد این میزان می تواند در حوزه های جدید اشتغال و نیمی دیگر روی کارهای سنتی بانک ها تخصیص یابد ودر صورتی که در استان کردستان فضای جذب قوی ایجاد شود، می توان چند میلیارد دلار هم از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در کردستان جذب کرد.
 
 
بیش از هر زمانی به خلاقیت و کار زیاد نیاز داریم
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با گرامیداشت هفته دولت، گفت: بیش از هر چیزی نیاز داریم که کار کنیم و خود را از خودکاهندگی نجات دهیم. باید وقت بگذاریم زیرا بیش از هر زمانی به خلاقیت و کار زیاد نیاز داریم.
 
ربیعی در پایان گفت: حق نداریم حرکت بی برنامه انجام دهیم زیرا فرصت اقتصادی کشور بسیار محدود است. /الف
 
 

شناسه خبر : 1757

این خبر رو هم ببینید

تکمیل طرح‌های نیمه تمام عمرانی اولویت شهرداری سنندج است

شهردار سنندج گفت: تکمیل طرح‌های نیمه تمام عمرانی، تکریم ارباب رجوع و پیوست فرهنگی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − چهار =