دومین جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایران زمین در سنندج پایان یافت

دومین جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایران زمین بامداد جمعه با اهدای لوح و تندیس جشنواره به گروه های شرکت کننده در سنندج به کار خود پایان داد

دومین جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایران زمین با شرکت 21 گروه موسیقی از استان ها و شهرهای مازندران، اردبیل، آذربایجان غربی، خراسان، چهار محال و بختیاری و سلیمانیه اقلیم کردستان عراق در سنندج برگزار شد و بامداد روز جمعه با اهدای لوح و تندیس جشنواره به گروه های شرکت کننده، به کار خود پایان داد.
این جشنواره در سه بخش موسیقی، کارگاههای آموزشی و نمایشگاه صنایع دستی برگزار شد.
در این جشنواره یک گروه خارجی از از اقلیم کردستان عراق همراه با 388 نوزانده و هنرمند داخلی با برگزاری 12 اجرا  حضور داشتند.
در حاشیه برگزاری این جشنواره چهار کارگاه و پانل تخصصی بررسی موسیقی سنتی ایران با حضور اندیشمندان و صاحب نظران ایرانی و خارجی این رشته از جمله پروفسور ژان دورینگ، آمنه یوسف آذر، علی اکبر مرادی، ماموستا انور قره داغی، علی اکبر شکارچی، محمد جلیل عندلیبی و جمعی دیگر از صاحب نظران و علاقه مندان موسیقی محلی و ایرانی برگزار شد.
در بخش نمایشگاه صنایع دستی این جشنواره نیز در قالب 40 غرفه به مدت سه روز در مجتمع ایثار در بلوار ارشاد سنندج برپا شد .
پخش پیام هنرمند پیشکسوت استان کردستان مظهر خالقی به صورت ویدیو کنفرانس به دبیرخانه جشنواره از رویدادهای قابل توجه این جشنواره بود.
دومین جشنواره فرهنگی و هنری اقوام ایران زمین به مدت سه روز از 21 تا 23 اردیبهشت ماه برگزار شد.
 
 
کد مطلب: 106065  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۲/۲۴  |  ساعت: ۱۷ : ۴۱

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *