خانه / دینی / دومین گردهمایی زائران اهل سنت با موضوع تمدن نوین اسلامی در جوار حرم رسول خدا (ص): اظهارنظر علمای اهل سنت در مورد برگزاری همایش تمدن نوین اسلامی

دومین گردهمایی زائران اهل سنت با موضوع تمدن نوین اسلامی در جوار حرم رسول خدا (ص): اظهارنظر علمای اهل سنت در مورد برگزاری همایش تمدن نوین اسلامی

ماموستا رستمی نماینده خبرگان اهل سنت استان کردستان: حج یک کنگره بزرگ انسانی و اسلامی بوده که از سراسر دنیا مردم را در خود جمع می‌کند و واقعاً حلاوت، حریت، آزادی و بصیرت، آگاهی و مساوات در کنگره حج مشاهده می شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی،به نقل از خبرگزاری تقریب دومین گردهمایی زائران اهل سنت با موضوع تمدن نوین اسلامی در جوار حرم رسول خدا با حضور علما و زائران اهل سنت و مسئولان حج برگزار شد.
به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، گردهمایی زائران اهل سنت در جوار حریم نبوی با حضور علمای اهل سنت و تشیع و مسئولان ستاد اجرایی حج در هتل موفنبیک برگزار شد.

در حاشیه این گردهمایی مولوی اسحاق مدنی رئیس شورای افتای اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه امسال موضوع جلسات اهل سنت در رابطه با تمدن نوین اسلامی در مکه مکرمه بسیار باشکوه برگزار شد، گفت: شایسته بود در جوار بارگاه نبی مکرم اسلام نیز به عنوان بنیانگذار این تمدن گردهمایی زائران اهل سنت برگزار شود. این گردهمایی امروز با حضور علما و زائران اهل سنت بسیار شکوه برگزار شد. امیدواریم این نوع جلسات اثر خود را داشته باشد. آرزوی مقام معظم رهبری است که تمدن اسلامی با همان شکوه صدر اسلام، وجود داشته باشد و کل بشریت از مواهب این تمدن بهره‌مند شوند.

همچنین ماموستا رستمی نماینده خبرگان اهل سنت استان کردستان در رابطه با برگزاری این همایش عنوان کرد: برگزاری این نوع جلسات در مکانهای مقدسی همچون مرقد رسول گرامی اسلام که مرکز تمدن و استقرار نظام اسلامی بوده بسیار اهمیت دارد.

وی ادامه داد: حج یک کنگره بزرگ انسانی و اسلامی بوده که از سراسر دنیا مردم را در خود جمع می‌کند و واقعاً حلاوت، حریت، آزادی و بصیرت، آگاهی و مساوات در کنگره حج مشاهده می شود.

انتهای پیام

شناسه خبر : 23218

این خبر رو هم ببینید

اولین توصیه رهبر انقلاب به دولت سیزدهم: زمان شتابان می‌گذرد، از هر لحظه این چهارسال استفاده کنید

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: اعتماد مردم بزرگترین سرمایه دولت است که متاسفانه تا حدی آسیب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =