دوچرخه سوار جوان بیجاری به دلیل مشکلات مالی و نبود اسپانسر از مسابقات کسب سهمیه 2016 چین بازماند.

سایت کرد نور : مرتضی حسنی عضو تیم ملی دوچرخه سواری ایران به دلیل مشکلات مالی و نداشتن دوچرخه انصراف خود را به فدراسیون دوچرخه سواری اعلام کرد.

به گـزارش خبرنگار ورزشی سایت کـرد نـور از سنندج ، در جامعه‌ ای برخـوردار از امـکانات بسیار و در دسترس ، تنها عده‌ای محدود با کار و تلاش فراوان موفق می‌شوند خود را به عنوان چهره‌هایی برتر نشان بدهند.
حال در نظر بگیرید اگر در منطقه‌ای با حداقل امکانات و لبریز از محرومیت‌ها کسی قصد سرآمدی و مطرح شدن داشته باشد با چه اوضـاعی روبرو خـواهد شد ورزش در کـنار سینما به عنـوان پدیده‌ای با بازخـوردهای رسانه‌ای قـوی به شمار می‌رود و هزاران نفر در سطح جهان با امید به کسب موفقیت در این دو عرصه پای در این وادی می‌نهند.
بـازیگـران و ورزشکـاران نخـبه در اقـصی نقاط جهان از احـترام و شهرت فـراوانی بهره می‌برند ، وضـعیتی که برای بسیاری از جوان‌ها گاه در حد یک رؤیای دست نیافتنی می‌ماند.
در کـشور ما این قـضیه بیشتر در حـوزه ورزش صـادق است، بـویژه فوتبالیست‌های شاخـص که هر گفته و عمل آنها موجی رسانه‌ای به راه خواهد انداخت
اما این تنها فوتبالیست‌ها نیستند که با درخـشش خود را مـطرح می‌کنند بلکه در برخی دیگر از رشته‌های ورزشی نیز افراد مستعـدی پیدا می‌شوند که با تلاش بی‌نهایت ، شهرت و مـحبوبیت را هـمزمان در آغـوش می‌کـشند در استان‌هـایی چون کـردستان و به ویژه شهرستان بـیجار به دلیل شرایط دشـوار از نظر اقتصادی و امکانات ، کسب موفقیت ورزشی رنگ و بوی دیگری دارد، اما اگر نوجوان یا جـوانی با هزاران امید و آرزو و با پشتکار فراوان به درجه‌ای از موفقیت رسید چه برخوردی باید با وی بشود؟
آیا نباید این فرد مستعد را همـچون نگینی در دل صدف نگهداری و پاسبانی کرد تا ظرفیت خود را بالفعل کرده و با در اختیار گذاشتن همه ابزار مورد نیاز راه پیشرفت و مطرح کردن او و البته استان را هموار ساخت.
مـتأسفانه این مـوضوع در استان کردستان تنها یک خیال خام بوده است و بس . نمونه این قضیه را در ماجرای عدم اعزام دوچرخه‌سوار جوان بیجاری به رقابت‌های قهرمانی جهانی چین می‌توان به روشنی دید.
مرتـضی حسنی جوان بیجاری متولد سال 1373 و عـضو تیم ملی فدراسیون دوچرخه‌سواری ایران که رکاب‌زنی را از سال 89 آغاز کـرده و در این چند سال با کـسب مـوفـقیت ‌های مـتـعدد به عـنوان یکی از نمـایندگان ایـران برای حـضور در رقابت‌ های کسب سهمیه المپیک سال 2016 انتخاب شد.
این ورزشکار جوان مستعد بیجاری  با دلی از غصه و بغضی که در گلو داشت افزود: به دلیل بالا بودن هزینه بلیط هـواپیما و نداشتن دوچرخه مـناسب از شرکت در این دوره از مسابقات بازماندم و هر چه سعی و تلاش کردم تا بتوانم خودم را به این مسابقات برسانم راه به جایی نبردم
حسنی به رایزنی با شرکت صبا نور گروس در این زمینه اشاره و بیان کرد: متأسفانه این رایزنی مثمرثمر نبود و از یاری این شرکت نیز مأیوس شدم
رکاب‌زن جوان کردستانی از عدم حمایت مسئولان ورزشی خصوصا دوچرخه‌سواری اظهار گله‌مندی کرد و گفت: شهرستان بیجار یکی از شهرهای استان کـردستان است که مـستعد ورزش دوچـرخه‌سواری است و می‌تواند در این زمینه قـهـرمانان زیادی داشته باشد که در این راستا نیازمند حمایت‌های مسئولین و بخش خصوصی  است.
حسنی دوچرخه‌سوار بیجاری یکی از نمایندگان ایران برای شرکت درمسابقات جهانی چین در رشته کراس کانتری و کسب سهمـیه المـپیک 2016 بود که به دلـیل مـشکلات مـالی و نبود اسپانسر از مـسابقات کسب سهـمیه 2016 چـین بازماند و انصراف خود را به فدراسیون دوچرخه‌سواری اعلام کرد.

این خبر رو هم ببینید

انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان

تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان در راستای توسعه شهری و ایده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *