خانه / اجتماعی / دو رويكرد كوتاه مدت و بلند مدت براي تامين آب سالم و بهداشتي  

دو رويكرد كوتاه مدت و بلند مدت براي تامين آب سالم و بهداشتي  

 مهندس عليرضا تخت شاهي رئيس هيئت مديره و مدير عامل شركت آب و فاضلاب شهري استان كردستان از ۲ رويكرد كوتاه مدت و بلند مدت در تامين آب سالم و بهداشتي براي استان خبر داد .
 

مدير عامل شركت اظهار داشت : ما در تامين آب آشاميدني ۲ رويكرد كوتاه مدت و بلند مدت را در استان دنبال ميكنيم ، در برنامه بلند مدت ، استفاده از ظرفيت سدها و در برنامه كوتاه مدت آب آشاميدني استان نيز هرساله برنامه ريزي خاصي براي گذر از بحران فصل گرم داريم كه در اين طرح براي هر شهر نسخه خاصي لحاظ مي شود .
وي در ادامه افزود : با توجه به اقليم و ارتفاع استان توزيع و انتقال آب آشاميدني به ويژه در شهر سنندج دشواريهاي خاصي دارد بطوريكه گاه براي اينكه آب به دست مشتركين برسد چندين بار پمپاژ انجام مي گيرد و اين مساله قيمت تمام شده آب را نسبت به ساير استان ها بالا مي برد.
وي در پايان با اشاره به قيمت تمام شده آب در استان گفت : در حال حاضر كمتر از ۳۰ درصد قيمت تمام شده آب را از مردم دريافت مي كنيم و اميدواريم روزي برسد كه نرخ واقعي آب توسط شهروندان پرداخت گردد تا قدر آب نيز بهتر دانسته شود.

شناسه خبر : 9859

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + دو =