خانه / اجتماعی /  دو نوجوان در کردستان قربانی انفجار مین شدند

 دو نوجوان در کردستان قربانی انفجار مین شدند

آژانس خبری-تحلیلی زریان؛ براثر انفجار مین در عصر دوشنبه در نزدیکی روستای «لنگریز» از توابع شهرستان سروآباد در استان کردستان یک پسر ۱۳ ساله کشته و یک پسر ۱۲ ساله دیگر نیز به شدت زخمی شد

به نقل از ایرنا، این انفجار حوالی ساعت ۱۸ عصر دوشنبه در یک پاسگاه متروکه مربوط به دوران جنگ تحمیلی در نزدیکی روستای لنگریز سروآباد به وقوع پیوست.
 
رییس شورای مرکزی بخش سروآباد شامگاه دوشنبه با تایید خبر این انفجار به خبرنگار ایرنا، گفت: این دو پسر بچه که در حال چرای دام بودند در حین گذر از نزدیکی پاسگاه متروکه براثر برخورد با مین دچار حادثه شدند و یکی از آن ها در دم جان باخت و دیگری نیز به شدت زخمی شد.
 
به گفته «هادی خدامرادی» حال پسربچه زخمی نیز وخیم و احتمال زنده ماندن آن کم است.
 
او اضافه کرد: این دو پسر بچه اهالی روستای «بیساران» هستند و برای چرای دام به این منطقه آمده بودند.
 
او اظهار کرد: متاسفانه علامت هشدار دهنده دال بر اینکه در این پاسگاه مخروبه قدیمی مین وجود دارد مشاهده نمی شود و باید آن را به وسیله سیم خاردار و یا علایم مشخص می کردند.
 
وی با اشاره به اینکه تاکنون چندین راس حیوان در این پاسگاه قربانی انفجار مین شده اند گفت: اگر فکری به حال پاکسازی این پاسگاه نشود احتمال دارد قربانیان بیشتری بگیرد.
 
خدامرادی از مسوولان استان کردستان خواست نسبت به نصب علایم هشدار دهنده در این پاسگاه ها که آلوده به مین هستند اقدام و هرچه سریعتر نسبت به پاکسازی این گونه مناطق اقدام کنند.
 
استان کردستان ۲۲۷ کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد و در دوران جنگ تحمیلی به صورت مستقیم درگیر جنگ بود و اکنون مین و ابزار آلات جنگی باقی مانده از دوران جنگ همچنان قربانی می گیرد.
تاريخ: ۱۳۹۴/۵/۱۳

شناسه خبر : 7409

این خبر رو هم ببینید

انتخابات فرصتی برای دیده شدن کردستان و ظرفیت‌های آن/ *شاهین فکور

انتخابات یکی از ساده ترین، فراگیرترین و شاید مهمترین نوع مشارکت سیاسی مردم است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 11 =