خانه / اجتماعی / دکتر حسن روحانی: ملت ایران مسیر توسعه خود را گم نمی کند/ شیعه و سنی در ایران هدف مشترکی دارند

دکتر حسن روحانی: ملت ایران مسیر توسعه خود را گم نمی کند/ شیعه و سنی در ایران هدف مشترکی دارند

سنندج ـ رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: ملت راهی را که برای توسعه انتخاب کرده گم نمی کند

دکتر حسن روحانی در ادامه سفر خود به شهر سنندج بعدازظهر امروز یکشنبه ۵ مرداد با علما، ایثارگران، هنرمندان و برگزیدگان کردستان دیدار کرد.
رئیس جمهور در این دیدار ضمن ابراز خوشحالی از حضور در کردستان گفت: این روزها ملت ایران پاداش ایستادگی و مقاومت خود در برابر قدرت های بزرگ را می گیرد. وی افزود: ملت ایران پس از انقلاب فشارهای بسیاری را از سوی اجانب تحمل کردند اما همیشه در همه دوره ها به خوبی ختم شده است.
دکتر روحانی در ادامه با اشاره به عملیات مرصاد اظهار داشت: عملیات مرصاد در مرداد سال ۶۷ روزهای خوبی را برای دفاع مقدس رقم زد.
وی گفت: در جمهوری اسلامی ایران شیعه و سنی هدف مشترکی دارند و آن توسعه کشور از لحاظ مادی و معنوی است و امروزه هرچه داریم در سایه ایثار و فداکاری کسب شد.
حجت الاسلام حسن روحانی تصریح کرد: ایران همواره در موضع قدرت کمال بر میز مذاکره حاضر شده و می بینیم که ملت راهی را که برای توسعه انتخاب کرده گم نمی کند.
وی گفت: برای همه دنیا روشن است که ایران به دنبال ساخت سلاح هسته ای نیست به دلیل باور دینی مان، به دلیل اخلاق و تمدن و فرهنگ مان و به دلیل فتوای رهبرمان و اراده ملت مان که صلح طلب است.
رئیس جمهور افزود: استراتژی ایران یک استراتژی دفاعی و بازدارنده است، استراتژی ما هجومی نیست، ما دنبال فتح سرزمین ها نیستیم، ما دنبال فتح قلوب هستیم و به هیچ کشوری قصد تهاجم نداریم و حامی مظلومان و ستم دیدگان هستیم.
روحانی در پایان گفت: مشکلات مردم در همه ی استان ها با توجه به سفرهایی که داشته ایم یکسان است که اشتغال و بیکاری از مطالبه اصلی مردم است اما این مهم در کردستان نیز بیشتر به چشم می خورد ولی باید با اتحاد و همبستگی و تعامل بیشتر کردستان به مرکز تولید و محور صادرات ایران به کشورهای منطقه تبدیل شود و فضای تولید و کار در این استان بیشتر ایجاد شود و ما تلاشمان در این راستا می باشد.
 
کد مطلب: ۸۸۵۲۳  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۵/۴  |  ساعت: ۱۷ : ۲۶

شناسه خبر : 7429

این خبر رو هم ببینید

نگاهی از درون به توسعه کردستان/ محمد هادیفر

استان کردستان، با برخورداری از موقعیت ویژه جغرافیایی از جمله قرارگرفتن بر شاهراه اصلی جنوب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =