خانه / اجتماعی / دکتر محمود ابراهیمی مترجم، قرآن‌پژوه و اسلام‌شناس کُرد درگذشت

دکتر محمود ابراهیمی مترجم، قرآن‌پژوه و اسلام‌شناس کُرد درگذشت

دکتر محمود ابراهیمی مترجم، قرآن‌پژوه و اسلام‌شناس کُرد که از اساتید بازنشسته دانشگاه کردستان بود, درگذشت.

رئیس دانشگاه کردستان در گفت و گو با کرد پرس در وصف شخصیت دکتر محمود صادقی گفت: وی علاوه بر تدریس و مسئولیت‌های اجرایی در دانشگاه از تحقق و پژوهش نیز غافل نبود و بیش از ۲۰ اثر ارزشمند را در زمینه‌های فقه اسلامی، اندیشه‌های اسلامی، اخلاق اسلامی، حقوق زن در اسلام، تعلیم و تربیت و ادبیات عرب از عربی به فارسی ترجمه کرده بود.

رحمت صادقی اظهار کرد: به لحاظ اخلاق و رفتار مردمی، حس وطن دوستی و مردم دوستی ایشان جایگاه ویژه‌ای در میان جامعه داشتند.

وی افزود: نام دکتر محمود ابراهیمی برای همیشه با نام و تاریخ دانشگاه کردستان عجین شد چرا که ایشان حضوری پررنگ و موثری داشته و رونق‌بخش محافل علمی در این دانشگاه بودند.

رئیس دانشگاه کردستان از دکتر ابراهیمی به عنوان معلم انسان‌ساز یاد کرد و ادامه داد: وی علاوه بر تدریس علم و دانش، یک سرمایه علمی مطرح برای دانشگاه کردستان بود که چندین دهه خدمات علمی را به جامعه ارائه کرد.

استاندار کردستان نیز در پی درگذشت دکتر محمود ابراهیمی پیامی را صادر کرد و در آن در گذشت دکتر محمود ابراهیمی از اساتید بنام و توانمند دانشگاە کردستان را تسلیت گفت.

در ادامه متن پیام بهمن مرادنیا آمده است: خبر در گذشت عالم فرزانه دکتر محمود ابراهیمی استاد فقید دانشگاه کردستان باعث اندوه و تاثر فراوان اینجانب شد.

ایشان مترجمی توانا و دلسوز بود که سالها با خدمت صادقانه‌اش در دانشگاه و تعلیم و تربیت عزیران دانشجو و ترجمه‌ی کتاب‌های مختلف در حوزه‌های «فقه»، «عقیده» و «اخلاق اسلامی» توانست به نحو شایستە مسئولیت و رسالت خویش را ایفا کند. 

بی شک فقدان چنین اندیشمند و استادانی با کوله باری از دانش، تعهد و تجربه به سادگی قابل جبران نخواهد بود.

اینجانب درگذشت این استاد نستوه و گرانمایە را به جامعه فرهنگی کردستان، دانشگاهیان، دانشجویان، خانواده مکرم ایشان و تمامی شاگردان و همکارانش تسلیت عرض کرده و از پیشگاە خداوند منان برای روح پاکش رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت می کنم.

شناسه خبر : 24771

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =