خانه / اجتماعی / دکتر محمود ابراهیمی مترجم، قرآن‌پژوه و اسلام‌شناس کُرد درگذشت

دکتر محمود ابراهیمی مترجم، قرآن‌پژوه و اسلام‌شناس کُرد درگذشت

دکتر محمود ابراهیمی مترجم، قرآن‌پژوه و اسلام‌شناس کُرد که از اساتید بازنشسته دانشگاه کردستان بود, درگذشت.

رئیس دانشگاه کردستان در گفت و گو با کرد پرس در وصف شخصیت دکتر محمود صادقی گفت: وی علاوه بر تدریس و مسئولیت‌های اجرایی در دانشگاه از تحقق و پژوهش نیز غافل نبود و بیش از ۲۰ اثر ارزشمند را در زمینه‌های فقه اسلامی، اندیشه‌های اسلامی، اخلاق اسلامی، حقوق زن در اسلام، تعلیم و تربیت و ادبیات عرب از عربی به فارسی ترجمه کرده بود.

رحمت صادقی اظهار کرد: به لحاظ اخلاق و رفتار مردمی، حس وطن دوستی و مردم دوستی ایشان جایگاه ویژه‌ای در میان جامعه داشتند.

وی افزود: نام دکتر محمود ابراهیمی برای همیشه با نام و تاریخ دانشگاه کردستان عجین شد چرا که ایشان حضوری پررنگ و موثری داشته و رونق‌بخش محافل علمی در این دانشگاه بودند.

رئیس دانشگاه کردستان از دکتر ابراهیمی به عنوان معلم انسان‌ساز یاد کرد و ادامه داد: وی علاوه بر تدریس علم و دانش، یک سرمایه علمی مطرح برای دانشگاه کردستان بود که چندین دهه خدمات علمی را به جامعه ارائه کرد.

استاندار کردستان نیز در پی درگذشت دکتر محمود ابراهیمی پیامی را صادر کرد و در آن در گذشت دکتر محمود ابراهیمی از اساتید بنام و توانمند دانشگاە کردستان را تسلیت گفت.

در ادامه متن پیام بهمن مرادنیا آمده است: خبر در گذشت عالم فرزانه دکتر محمود ابراهیمی استاد فقید دانشگاه کردستان باعث اندوه و تاثر فراوان اینجانب شد.

ایشان مترجمی توانا و دلسوز بود که سالها با خدمت صادقانه‌اش در دانشگاه و تعلیم و تربیت عزیران دانشجو و ترجمه‌ی کتاب‌های مختلف در حوزه‌های «فقه»، «عقیده» و «اخلاق اسلامی» توانست به نحو شایستە مسئولیت و رسالت خویش را ایفا کند. 

بی شک فقدان چنین اندیشمند و استادانی با کوله باری از دانش، تعهد و تجربه به سادگی قابل جبران نخواهد بود.

اینجانب درگذشت این استاد نستوه و گرانمایە را به جامعه فرهنگی کردستان، دانشگاهیان، دانشجویان، خانواده مکرم ایشان و تمامی شاگردان و همکارانش تسلیت عرض کرده و از پیشگاە خداوند منان برای روح پاکش رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت می کنم.

شناسه خبر : 24771

این خبر رو هم ببینید

اراضی ملی؛ معضلی که دست از سر سقزی ها بر نمی دارد

اراضی ملی یا تداخل مالکیت اراضی داخل محدوده یا روستاهای شهرستان سقز، معضلی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + چهارده =