دیدار دوجانبه ظریف و اشتون موسوم به وین6،تا ساعاتی دیگر در وین آغاز خواهد شد

هیات مذاکره کننده ایران به سرپرستی «محمد جواد ظریف» وزیرامور خارجه به منظور انجام ششمین دور از مذاکرات هسته‌ای با کشورهای عضو گروه 1+5 به میزبانی اتریش صبح امروز (چهارشنبه) وارد وین شد

۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۱ تیر ساعت 09:25
هیات مذاکره کننده ایران به سرپرستی «محمد جواد ظریف» وزیرامور خارجه به منظور انجام ششمین دور از مذاکرات هسته‌ای با کشورهای عضو گروه 1+5 به میزبانی اتریش صبح امروز (چهارشنبه) وارد وین شد.
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، ششمین مرحله از مذاکرات هسته‌ای ایران و1+5 به میزبانی اتریش موسوم به وین6، از ساعاتی دیگر با دیدار دو جانبه وزیر امور خارجه ایران و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و سرپرست گروه 1+5 آغاز می‌شود و دو طرف در گفتگوهای خود محورهای این مرحله از مذاکرات را مشخص خواهند کرد.
مذاکرات وین 6 سخت‌ترین، فنی‌ترین و پیچیده‌ترین مرحله گفتگوها میان ایران و1+5 و در عین حال طولانی‌ترین دوره مذاکراتی خواهد بود که طرفین مصمم هستند تا در این مرحله مذاکرات هسته ای را به نتیجه برسانند.
دیپلمات‌های حرفه‌ای ایرانی به سرپرستی وزیر امور خارجه قرار است طی20 روز آینده همزمان با روزهای ماه مبارک رمضان با نمایندگان1+ 5 برای دستیابی به توافقی جامع، نبردی تمام عیار دیپلماتیک داشته باشند تا در این ماراتن، طرفین به نتیجه برد – برد دست یابند.
براساس توافق موقت ژنو، ایران و گروه 1+5 تا 20 جولای (29تیرماه) برای دستیابی به توافق نهایی فرصت دارند اما اگر در فرصت باقی مانده این اتفاق رخ ندهد، احتمال تمدید توافق ژنو به مدت شش ماه دیگر وجود دارد.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *