دیدار فرماندار مهاباد با معاون عمرانی دبیرکل سازمان ملل متحد

فرماندار مهاباد در دیدار با معاون عمرانی دبیرکل سازمان ملل متحد: مسوولان دولتی برای نجات دریاچه ارومیه جدی اند وهرچه در توان دارند انجام می دهند

به گزارش خبرنگار کردپرس، “جعفر کتانی” روز چهارشنبه(4تیرماه)در نشست بررسی اجرای طرح کشاورزی پایدار در حوضه آبریز دریاچه ارومیه که با حضور معاون عمرانی دبیرکل سازمان ملل متحد و نماینده مقیم سازمان ملل در ایران در مهاباد برگزار شد و جزئیات آن را روابط عمومی فرمانداری ویژه مهاباد منتشر کرد، اظهار داشت: این تعاون و همکاری بین دستگاههای اجرایی و مشارکت کشاورزان می تواند نقش بسیار مهمی در نجات دریاچه باشد.
وی اضافه کرد: همراهی و همگامی سازمان های بین المللی و منطقه با مسوولان دستگاههای اجرایی زمینه را برای مشارکت مستمر و بیشتر مردم برای احیای این دریاچه فراهم می کند.
کتانی با ابراز خرسندی از حضور مسوولان بلندپایه سازمان ملل و نهادهای دولتی در این شهرستان آن را نقطه قوتی برای نجات این دریاچه و دیگر تالاب های اقماری آن عنوان کرد.
رییس جهاد کشاورزی مهاباد نیز در این جلسه گفت: در اجرای طرح کشاورزی پایدار برای نجات دریاچه ارومیه (IPCM) چهار روستای قره قشلاق، داشخانه، خورخوره و قره داغ در حوضه آبریز این دریاچه در محدوده این شهرستان انتخاب شده اند.
محمد دمکری افزود: این چهار روستا در مجموع سه هزار و 508 هکتار مساحت دارند که از این مقدار دو هزار و 704 هکتار آن زمین زراعی و 804 هکتار دیگر باغ است که 649 کشاورز در آنها مشغول فعالیت هستند.
وی اضافه کرد: این طرح در مهاباد با هدف تغییر فرایند رفتار کشاورزان و با همکاری جوامع محلی و انجمن های زیست محیطی شهرستان اجرا می شود.
وی از همکاری ها و تلاش های سازمان ملل متحد و کشور ژاپن برای اجرای طرح کشاورزی پایدار در حوزه دریاچه ارومیه نیز قدردانی کرد و گفت: بخش کشاورزی این منطقه با اجرای این طرح با شتاب بسیار زیادی به سوی محیط زیستی مطلوب و علم کشاورزی نوین گام برمی دارد.
شرکت در نشست راهبردی کشاورزی پایدار، بازدید میدانی از تالاب های حوزه دریاچه ارومیه و شرکت در نشست انجمن های زیست محیطی مهاباد در روستای قره قشلاق از جمله برنامه های سفر یک روزه معاون عمرانی دبیرکل سازمان ملل متحد به مهاباد بود.
 
کد مطلب: 65292  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۴/۵  |  ساعت: ۸ : ۱۸

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *