دیدار معاون نخست وزیر ترکیه با مادران متحصن کُرد در دیاربکر

شیر آتالای معان نخست وزیر، افغان آلا وزیر کشور و مهدی اَکَر وزیر کشاورزی ترکیه بعدازظهر در برابر ساختمان شهرداری مرکزی دیاربکر،  با گروهی از مادرانی که فرزندان نوجوان آنها به پ.ک.ک پیوسته و در برابر شهرداری دیاربکر تحصن کرده اند، دیدار کردند

بشیر آتالای با گروهی از مادرانی که فرزندان نوجوان آنها به پ.ک.ک پیوسته و در برابر شهرداری دیاربکر تحصن کرده اند، دیدار کرد.
به گزارش کردپرس به نقل از شبکه ی تلویزیونی CNNturk بشیر آتالای معان نخست وزیر و رئیس ستاد فرماندهی مبارزه با ترور، افغان آلا وزیر کشور و مهدی اَکَر وزیر کشاورزی ترکیه بعدازظهر در برابر ساختمان شهرداری مرکزی دیاربکر،  با گروهی از مادرانی که فرزندان نوجوان آنها به پ.ک.ک پیوسته و در برابر شهرداری دیاربکر تحصن کرده اند، دیدار کردند.
در این دیدار، مادران کُرد از معاون اردوغان خواستند که فرزندان نوجوان آنها را به خانه بازگرداند. برخی از خانواده ها در حالی که تصاویر فرزندان خود را به آتالای نشان می دادند، اعلام کردند که سنّ فرزندان آنها بسیار پایین است و بر اساس قوانین بین المللی نباید سلاح به دست آنها داده شود.
آتالای در دیدار با خانواده های متحصن، اعتراض آنها را به عنوان یک انقلاب و یکی از دستاوردهای مذاکرات صلح توصیف کرد و اعلام کرد که دولت ترکیه به طور جدی پیگیر موضوع بازگرداندن فرزندان آنهاست.
پس از پایان دیدار آتالای با خانواده های معترض، وزیر کشور، وزیر کشاورزی، استاندار و رئیس پلیس دیاربکر و شماری از نمانیدگان و سران حزب عدالت و توسعه (AKP) به ساختمان شهرداری دیاربکر رفته و با گلتن کشاناک شهردار و فرات آنلی دیگر شهردار هم ارز دیاربکر، پشت درهای بسته  دیدار کردند.
گفتنی است شهرداری دیاربکر در اختیار حزب صلح و دموکراسی و سیاست مداران نزدیک به پ.ک.ک است و شماری از خانواده های کُرد که فرزندان نوجوان آنها به شاخه ی نظامی پ.ک.ک پیوسته اند؛ از دو هفته پیش در برابر شهرداری تجمع کرده  خواستار بازگشت فرزندان خود هستند.
 
کد مطلب: 64146  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۳/۱۷  |  ساعت: ۸ : ۰

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *