دیدگاه مفتی اهل‌ سنت عراق پیرامون وحدت اسلامی و اوضاع منطقه

مفتی اهل سنت عراق با تاکید بر لزوم نهادینه شدن وحدت و تقریب بین مسلمین اظهار داشت: من اعتقاد دارم که هرگونه عقب‌نشینی در قبال فلسطین و تلاش برای عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌ها، خیانت به خدا و نبی اکرم(ص) و مؤمنان است

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۱
کد مطلب: 273951
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، شیخ مهدی الصمیدعی درباره تلاش‌ها برای از بین بردن وحدت مسلمانان بیان داشت: مسلمانان باید همواره با یکدیگر وحدت داشته باشند، زیرا اگر اختلافی هم میان امت اسلامی وجود دارد، قابل چشم‌پوشی است ولی اختلافات ما با غربی‌ها اصولی و اساسی است، بر همین اساس نیز ما هر روز مسلمانان را به تقارب و نزدیکی و اقدامات مسالمت‌آمیز دعوت می‌کنیم، زیرا صلح بهتر از خشونت است.
 
وی در خصوص تجاوز سعودی‌ها به مردم بی‌گناه یمن طی دو سال اخیر و تأثیر انتخاب محمد بن سلمان به ولیعهدی پادشاه سعودی بر تشدید بحران‌های منطقه‌ای تصریح کرد: خداوند متعال می‌فرمایند که جنگ میان مسلمانان حرام است. در حال حاضر دولت‌ها باید به‌دنبال اسلامی حقیقی برای خدمت رساندن به مسلمانان و مردم خود باشند. ما خواستار این هستیم که مداخله سعودی‌ها برای پایان دادن به درگیری باشد.
 
مفتی اهل‌سنت عراق در رابطه با انقلاب مسالمت‌آمیز مردم در بحرین نیز اظهار داشت: متأسفانه برخی از حکام حرکت‌های مسالمت‌آمیز را با قدرت و زور پاسخ می‌دهند و با آن برخورد می‌کنند ولی ما انتظار داریم که این گونه حرکت‌های مسالمت‌آمیز یا انسانی به همان صورت بشردوستانه و بدون ظلم پاسخ داده شود. مردم بحرین با بیان سخنان و مطالبات خود نشان می‌دهند که کشور را دوست دارند.
 
وی در ادامه به بررسی مواضع علمای ایران و الازهر مصر در قبال تجاوز سعودی‌ها به یمن و سرکوب مردم بحرین از سوی آل خلیفه پرداخت و تصریح کرد: علما میراث‌داران انبیا و پیامبران هستند و باید نقش خود را در تحولات منطقه بشناسند و مسؤولیتشان را در این زمینه به‌عهده گیرند. اگر حکام خوب باشند، علما نیز با آنها به‌خوبی تعامل می‌کنند و در غیر این صورت، علما به حاکمان همچون طواغیت نگاه و با آنها مقابله خواهند کرد.
 
شیخ الصمیدعی همچنین درباره تلاش برخی به‌ویژه سعودی‌ها برای فراموشی فلسطین گفت: مسأله فلسطین یک مسأله اسلامی و متعلق به تمام مسلمانان است نه کشوری خاص. من اعتقاد دارم که هرگونه عقب‌نشینی در قبال فلسطین و تلاش برای عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌ها، خیانت به خدا و نبی اکرم(ص) و مؤمنان است.
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *