“دیلی تلگراف” فاش کرد: ناگفته هایی از داعش؛ دو سرلشکر “صدام” معاونان اصلی “البغدادی”

یک روزنامه انگلیسی اعلام کرد که دو معاون اصلی ابوبکر البغدادی از مقامات بلند پایه ارتش رژیم سابق عراق بودند.
 

 
به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه انگلیسی  دیلی تلگراف، با انتشار گزارشی فاش کرد که دو نفر از معاونان “ابوبکر البغدادی” از مقامات بلند پایه در ارتش رژیم بعث سابق عراق بودند.
در این گزارش تصریح شده است: طبق اسناد موجود، “أبوعلی الانباری” یکی از دو معاون اصلی بغدادی، در ارتش صدام سرلشگر بوده است و هم اکنون مسئولیت مدیریت عملیات نظامی داعش در سوریه  را بر عهده دارد.
“أبومسلم الترکمانی” دیگر معاون سرکرده داعش نیز در سازمان اطلاعات جنگی عراق با رتبه سرهنگ دومی در زمان صدام فعالیت می کرد.
اشخاص دیگری نیز همراه با ترکمانی و الانباری زنجیره فرماندهی داعش را برعهده دارند که دنباله این زنجیره تا رؤسای مناطق پیش می رود.
در این گزارش تصریح شده است که پس از اعلام خلافت اسلامی توسط داعش، این گروه در دو زمینه فعالیت می کنند ، فعالیت نظامی در عراق و سوریه و دیگری اداره امور روزانه در مناطق تحت سیطره این گروه تروریستی زمینه های فعالیت داعش است.
به موجب این گزارش، اسنادی که ارتش عراق پس از حمله به منزل یکی از سرکردگان داعش به دست آورده اطلاعات زیادی در خصوص جزئیات دقیق ترکیب جمعیتی داعش و نحوه اداره آن و سرکردگان این گروه تروریستی به دست آورده است.
در این گزارش به اظهارات “هشام الهاشمی” تحلیلگر مسائل سیاسی که گفته می شود به اسناد مذکور دسترسی دارد استناد شده است.
وی اعلام کرد: بغدادی به مثابه یک چوپان است و معاونان وی بمثابه سگهای نگهبان هستند، و قدرت چوپان به سگهایش وابسته است.
الهاشمی در ادامه افزود: معاونان بغدادی عوامل اصلی قوت گرفتن وی هستند و از سیطره وی بر اوضاع محافظت می کنند.
وی اظهار داشت: زمانی که داعش موصل را به اشغال خود در آورد،  توانست حدود یک میلیارد و پانصد میلیون دلار به دست آورد به علاوه آن که اعضای این گروه تروریستی در عملیاتهای متعدد توانستند غنیمتهایی را به دست بیاورند که از جمله آنها ابزاری بود که ساخت آمریکا بود از جمله خودروها و تسلیحات نظامی که بیش از یک میلیارد دلار ارزش داشت.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *