دیپلمات کُرد: با اسرائیل هماهنگ نیستیم/ اظهارات مقامات تل‌آویو در خدمت منافع خودشان است

فرستاده منطقه کردستان عراق در انگلیس با اشاره به اینکه اظهارات مقامات اسرائیلی در زمینه استقلال از عراق در خدمت منافع خودشان است تاکید کرد که آنها با اسرائیل در این زمینه هماهنگ نیستند.
 

 
یک دیپلمات کُرد ضمن کم اهمیت بودن حمایت اسرائیل از استقلال این منطقه برای مردم کردستان عراق گفت که منطقه کردستان عراق با اسرائیل در این زمینه هماهنگ نیست و اظهارات مقامات اسرائیلی در خدمت منافع خودشان است.
بیان سامی عبدالرحمان فرستاده منطقه کردستان عراق مستقر در لندن در یک مصاحبه تلفنی با رویترز گفت: اسرائیل دوستان و دشمنان خودش را دارد. ما با اسرائیلی‌ها هماهنگ نیستیم و همچنین مسئول اظهارات مقامات دولتهای دیگر نیز نیستیم.
براساس این گزارش، هفته گذشته بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل خواستار رسمی شدن حاکمیت کردستان عراق شد و 2 مقام اسرائیلی دیگر در دیدار با باراک اوباما و جان کری وزیر خارجه آمریکا از این موضوع اسقبال کردند.
بنیامین نتانیاهو به دنبال برقراری روابط نظامی، تجاری و اطلاعاتی با منطقه کردستان عراق در مواجهه با کشورهای عربی است که سابقه آن به دهه 1960 برمیگردد.
با این حال عبدالحرمان می‌گوید که همکاریهای کردستان عراق با اسرائیل مربوط به گذشته است و در حال حاضر متوقف شده است و ارتباط رسمی با اسرائیل وجود ندارد.
مسعود بارزانی رهبر منطقه کردستان عراق با فرصت طلبی از بحران در عراق و مقابله ارتش عراق با تکفیریهای داعش طی روزهای گذشته زمزمه هایی مبنی بر برگزاری همه پرسی در این منطقه ابراز داشته است که با مخالفت تند کشورهایی نظیر ترکیه، ایران و حتی آمریکا مواجه شده است.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *