رئيس جمهوري در ديدار دبيركل سازمان همكاري‌هاي اسلامي: جلوگيري از كشتار مسلمانان، اصلي ترين وظيفه سازمان همكاري هاي اسلامي است

اياد امين مدني: ايده‌هاي شما را براي برون رفت جهان اسلام از معضلات و گرفتاري‌ها را راهگشا مي‌دانم .
براي وحدت جهان اسلام بايد قدم‌هاي عملي برداريم و گفتگو ميان دولت‌ها و ملت‌هاي اسلامي را گسترش دهيم

 
رئيس جمهوري در ديدار دبيرکل سازمان همکاري هاي اسلامي با اشاره به ايام الله دهه فجر و بيان اين که پيروزي انقلاب در ايران به معني پيروزي فکر و ايده اسلامي است، گفت: پيروزي انقلاب اسلامي، پيروزي جهان اسلام است که با وحدت ملت ايران به دست آمد.
حجت الاسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني با بيان اين که در سياست خارجي ايران، رابطه با کشورهاي اسلامي از جمله همسايگان از اولويت بالايي برخوردار است، گفت: دنياي اسلام توقعات زيادي از سازمان همکاري اسلامي دارد و همه بايد تلاش کنيم و دست به دست هم دهيم تا توقعات امت اسلامي را برآورده كنيم.
دکتر روحاني با برشمردن ويژگي‌هاي سازمان همکاري اسلامي و با اشاره به نقش دبيرخانه اين سازمان در تعامل فعالتر با کشورهاي موثر سازمان، اظهار داشت: همه کشورهاي عضو سازمان بايد به طور فعال در تصميم‌گيري‌ها حضور داشته باشند.
 
رئيس جمهوري افزود: امروز حفظ دماء مسلمين و جلوگيري از خشونت و کشتار مسلمانان، اصلي‌ترين وظيفه سازمان همکاري اسلامي است.
دکتر روحاني با اشاره به اين که انگاره‌اي در جهان پديد آورده‌اند که اسلام دين خشونت است، گفت: سازمان همکاري اسلامي بايد اين انگاره نادرست را اصلاح کند و چهره رحماني اسلام و پيامبر رحمه للعالمين را براي جهانيان تبيين كند، زيرا دشمنان ، اسلام هراسي را تبليغ و افراطيون هم در مقام عمل، اهداف آنان را تأمين مي‌کنند.
رئيس جمهوري با تأکيد براين که احترام به عقايد اسلامي در جهان اسلام يکي از ضروريات وحدت امت اسلامي است، تصريح کرد: سازمان همکاري اسلامي بايد صداي رساي وحدت امت اسلامي را به گوش همگان برساند و از توهين به عقايد امت اسلامي جلوگيري به عمل آورد.
دکتر روحاني در تشريح يکي ديگر از اهداف مهم سازمان همکاري اسلامي گفت: از ديگر اهداف اصلي سازمان همکاري اسلامي رهايي قدس شريف و سرزمين فلسطين از زير يوغ تجاوزگران و تلاش براي بازگرداندن ملت فلسطين به ويژه آوارگان به سرزمين اصلي آنان است، چرا که قدس شريف و موضوع فلسطين از حلقه‌هاي وحدت‌آفرين جهان اسلام است. دبيرکل سازمان همکاري اسلامي هم در اين ديدار با ابراز خرسندي از تقارن سفرش به ايران با ايام پيروزي انقلاب اسلامي و تبريک انتخاب دکتر روحاني به رياست جمهوري گفت: ما نيازمند حمايت ايران براي حل و فصل اختلافات جهان اسلام هستيم.
اياد امين مدني با اظهار اميدواري از بهره‌گيري کامل از حمايت‌ها و تلاش‌هاي جمهوري اسلامي ايران اظهار داشت: نظرات جنابعالي و ايده‌هاي شما براي برون رفت جهان اسلام از معضلات و گرفتاري‌ها را راهگشا مي‌دانم .
وي با اشاره به اين که سازمان همکاري اسلامي نيازمند حمايت تمامي کشورهاي اسلامي است و در اين ارتباط از حمايت‌هاي ارزشمند جمهوري اسلامي ايران قدرداني مي‌کند، گفت: براي وحدت جهان اسلام و نزديکي ملت‌هاي اسلامي بايد قدم‌هاي عملي برداريم و گفتگو ميان دولت‌ها و ملت‌هاي اسلامي را گسترش دهيم .منبع: روزنامه اطلاعات

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *