خانه / سیاسی / رئیس اتاق بازرگانی: دستگاه های دولتی در عمل حامی بخش خصوصی باشند

رئیس اتاق بازرگانی: دستگاه های دولتی در عمل حامی بخش خصوصی باشند

سنندج – رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی سنندج گفت: در شرایط کنونی دستگاه های دولتی باید حامی بخش خصوص باشند تا بستر توسعه فراهم شود.

به گزارش خبرنگار مهر، کمال حسینی ظهر امروز شنبه در نشست فعالان اقتصادی و مدیران دولتی که در اتاق بازرگانی سنندج برگزار شد، اظهار داشت: بخش خصوص بازوی توانمدی برای بخش خصوصی است و از این رو تعامل این دو بخش تحول را ایجاد می کند.
وی با اشاره به این مطلب که تنها راه برون رفت معضل بیکاری استان توجه به بخش خصوصی است، افزود: ایجاد مشاغل خرد یکی از راه کارهایی است که می تواند آمار اشتغال استان را افزایش دهد.
رئیس اتاق بازرگانی سنندج بیان کرد: بخش خصوص با توجه به شرایطی که بود متاسفانه بسیار توانمد نیست ولی به لحاظ نیروی انسانی دارای ظرفیت های ویژه ای است که می تواند تحول را در تمامی بخش های استان ایجاد کند.
حسینی یادآور شد: بخش خصوصی برای مطرح شدن و بالندگی نیازمند فرهنگ سازی مناسب در بین آحاد جامعه است و ایجاد تفکر اقتصادی و داشتن مردمی اقتصادنگر ضروری است.
وی ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر با شرایط کنونی و برجام وارد دوره ای جدید اقتصادی در کشور  شده ایم و بهره گیری تمام و کمال از این شرایط باید اولویت کاری باشد.
رئیس اتاق بازرگانی سنندج گفت: انتظار می رود نگاه دولت به بخش خصوصی هم نگاه مثبتی باشد و دستگاه های دولتی، قضا و نمایندگان مجلس نیز از بخش خصوصی حمایت لازم را داشته باشند.
حسینی در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت: رویکرد توجه به خوشه ها در دنیا اثبات شده است و واحدهای خرد و کوچک می تواند با حمایت از یکدیگر بخش خصوصی را رونق دهند.

شناسهٔ خبر: ۳۰۴۳۳۳۷ – شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ – ۱۵:۲۴
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 14275

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 2 =