خانه / فرهنگی / رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی سروآباد: ۰٫۵ ‌درصد اعتبارات شهرداری‌ها به کتابخانه‌های عمومی سروآباد، اورامان و بیساران اختصاص نمی‌‌یابد

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی سروآباد: ۰٫۵ ‌درصد اعتبارات شهرداری‌ها به کتابخانه‌های عمومی سروآباد، اورامان و بیساران اختصاص نمی‌‌یابد

بیش از ۷۰۰ عضو فعال داریم و بیش از ۲۴ هزار نسخه کتاب در حوزه‌های مختلف در این سه کتابخانه وجود دارد

فوزیه صادقیان چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی در سروآباد اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی شهرستان سروآباد از سال ۷۶ فعالیت رسمی خود را آغاز کرده و علاوه بر کتابخانه عمومی شهر سروآباد کتابخانه‌های شهر اورامان تخت و دهستان بیساران نیز زیر نظر این نهاد هستند.
 
وی افزود: بیش از ۷۰۰ عضو فعال داریم و بیش از ۲۴ هزار نسخه کتاب در حوزه‌های مختلف در این سه کتابخانه وجود دارد.
 
صادقیان به مشکلات این سه کتابخانه و اعتبارات ناچیز در راستای توسعه فرهنگ کتابخوانی در این شهرستان اشاره کرد و افزود: با وجود جمعیت چندین هزار نفری این شهر متأسفانه کتابخانه سروآباد از کوچکترین امکانات پژوهشی، رفاهی و آموزشی برخوردار نبوده و اعتبارات نیم‌درصد سهم شهرداری‌ها نیز به صورت منظم به این نهاد اختصاص داده نمی‌شود.
 
وی اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون متأسفانه یک ریال از اعتبارات نیم‌درصد سهم شهرداری‌ها با وجود مکاتبات مکرر و جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان و وعده‌های مختلف مسئولان شهری تاکنون این مهم محقق نشده است.
 
صادقیان افزود: اگر اعتبارات نیم‌درصد سهم شهرداری‌ها به این نهاد تعلق گیرد، می‌توانیم بسیاری از مشکلات عرصه کتابخوانی در این شهرستان را رفع نماییم.
 
وی خاطر نشان کرد: هم‌اکنون از لحاظ اعتباراتی با مشکلات بسیاری مواجه هستیم و حتی در پرداخت قبوض آب، برق، گاز و تلفن نیز ناتوان هستیم.
 
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سروآباد تصریح کرد: به دلیل کمبود اعتبارات حتی کتابخانه عمومی شهر اورامان تاکنون به اینترنت متصل نبوده و کتابخانه دهستان بیساران نیز از این مهم بهره‌مند نشده است.
 
صادقیان اظهار داشت: اعتبارات اختصاص داده شده به نهاد کتابخانه‌های عمومی شهرستان سروآباد نسبت به سرانه اعضا کفایت نمی‌کند و اگر این اعتبارات افزایش نیابد، از ارائه کوچکترین خدمات نیز ناتوان خواهیم بود.

شناسه خبر : 4723

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − هشت =