رئیس جمهوری به زودی به کردستان سفر می کند

سنندج-استاندار کردستان از سفر قریب الوقوع روحانی به این استان خبر داد و گفت: در سفر رئیس جمهور، مشکلات استان در قالب کارگروه های تخصصی جمع بندی و به آن رسیدگی خواهد شد

رئیس مجمع نمایندگان مردم استان کردستان در مجلس شورای اسلامی چندی پیش در گفتگویی با خبرگزاری کردپرس گفته بود که طبق اعلام غیر رسمی قرار است رئیس جمهور بعد از ماه مبارک رمضان به کردستان سفر کنند اما دیداری با نمایندگان و مسؤلان استان صورت نگرفته و هنوز تاریخ دقیق این سفر مشخص نشده است.
 
سید احسن علوی افزود: نمایندگان مردم کردستان تاکنون با رئیس جمهوری دیداری نداشته اند و نگرانی ما این است که این سفر دست آوردی نداشته باشد چون پروژه و طرحی عظیم برای بهره برداری وجود ندارد اما سعی نمایندگان این است که بتوانیم با هماهنگی و برنامه ریزی از این سفر طرح های ارزشمندی را مصوب و اعتباراتی را برای استان جذب کنیم و امیدواریم با سفر رئیس جمهور به کردستان شاهد رفع برخی از مشکلات استان باشیم و هیئت دولت برای استان برنامه و طرح مناسب حمایتی داشته باشد.
 
اما قرار بود  بود رئیس جمهور زودتر از این ها به کردستان سفر کنند و مسؤلان در سال 93 وعده اوایل سال 94 را می دانند اما فروردین و اردیبهشت و خرداد هم تمام شد و خبری از سفر دکتر روحانی به کردستان نبود و این سفر به بعد  از اتمام ماه مبارک رمضان موکول شده است.
 
 
جهانگیری معاون اول رئیس جمهور نیز در سفرش به کردستان از سفر رئیس جمهور به استان کردستان در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: دکتر روحانی به همه وعده هایش به مردم این استان پایبند بوده و آن را عملی می کند.
 
نمایندگان مردم استان کُردستان در مجلس شورای اسلامی نیز از تاخیر سفر دکتر روحانی به کردستان معترض بوده و گفته اند که رئیس جمهور وعده هایش به مردم استان را عملی نکرده است.
 
 محسن بیگلری نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه  در گفتگو با خبرنگاران ضمن انتقاد از تاخیر سفر روحانی به استان کردستان گفته است با توجه به حمایت تاثیرگذار مردم استان در انتخابات ریاست جمهوری از دولت تدبیر و امید انتظار می رفت توجه مضاعفی به کردستان صورت گیرد و دولت تدبیر و امید رفع مشکلات این استان را در اولویت قرار می داد.
 
بیگلری با اشاره به وعده های متعدد انتخاباتی دکتر روحانی به مردم استان کردستان و عدم تحقق آنها بعد از انتخاب وی به عنوان رئیس جمهور افزود: متاسفانه وعده های داده شده در حد یک حرف باقی مانده است و بعد از گذشت دو سال هنوز خبری از اجرایی شدن آنها نیست.
 
دیروز شنبه استاندار کردستان در گفتگو با خبرنگار صدا و سیمای مرکز کردستان از سفر قریب الوقوع روحانی به این استان خبر داد و اظهار داشت: رئیس جمهور به قول و قرارهایی که به مردم استان داده پای بند است و در آینده بخش مهمی از این مطالبات محقق خواهد شد.
 
عبدالمحمد زاهدی افزود: در سفر رئیس جمهور، مشکلات استان در قالب کارگروه های تخصصی جمع بندی و به آن رسیدگی خواهد شد.
 
زاهدی تصریح کرد: توسعه زیرساختهای حمل و نقل، اشتغال، بحث آب و توسعه کشاورزی، تکمیل پروژه های نیمه تمام و سرمایه گذاری از مطالبات دیگر مردم استان است که در این سفر دنبال و پیگیری می شود.
 
گفتنی است مسئولان سفرهای کاروان ریاست جمهوری به سنندج سفر کرده اند و جلساتی را با مسؤلان استان برگزار کرده و مشغول برنامه ریزی و هماهنگی و بازدید از محل سخنرانی و سالن جلسات برای این سفر هستند.
 
کد مطلب: 86841  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۴/۷  |  ساعت: ۱۲ : ۰

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *