رئیس حوزه هنری استان کردستان: پیوست فرهنگی لازمه اجرای موفق هر پروژه‌ای است / مدیران در حوزه فرهنگی جزیره‌ای عمل نکنند

رئیس حوزه هنری استان کردستان داشتن پیوست فرهنگی را لازمه موفقیت در اجرای هر پروژه و برنامه‌ای دانست و گفت: نباید اجازه داد فرهنگ فدای اقتصاد شود

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، امین مرادی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان در پردیس سینما بهمن سنندج اظهار کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام‌گذاری شده است رسالت دستگاه‌های فرهنگی بسیار سنگین‌ است.
به گفته وی، این نام‌گذاری در واقع نقش راهی بسیار ارزشمند از سوی مقام معظم رهبری برای تحقق اهداف در دو حوزه مهم و سرنوشت‌ساز است.
رئیس حوزه هنری استان کردستان تصریح کرد: مسئولان فرهنگی به عنوان اثرگذارترین افراد در بخش فرهنگ باید با انجام کارهای محتوایی و برنامه‌ریزی‌های اصولی بستر را برای تبدیل فرهنگ به باور و اعتقاد مردم فراهم کنند.
مرادی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در جلسات مکرر از فرهنگ به عنوان اولویت مهم در کشور یاد فرموده‌اند، افزود: معظم‌له از فرهنگ به عنوان هویت یک ملت و ارزش‌های فرهنگی را روح جامعه عنوان فرموده‌اند.
به گفته وی، لازمه موفقیت در اجرای هر برنامه و پروژه‌ای وجود پیوست فرهنگی بوده و بی‌توجهی به این مهم دلیل ناموفق بودن برخی اقدامات و حرکت‌های انجام شده در جامعه کنونی است.
رئیس حوزه هنری استان کردستان با بیان اینکه انقلاب ایران یک انقلاب فرهنگی و بر همین پایه و اساس بنا نهاده شده است، تصریح کرد: متاسفانه امروزه شاهد نوعی مظلومیت فرهنگی هستیم و کمترین اعتبارات مربوط به این حوزه است.
مرادی گفت: اهمیت فرهنگ کمتر از اهمیت اقتصاد نبوده و نباید اجازه داد یکی فدای دیگری شود چراکه کم‌کاری در هر بخش موجب عقب‌افتادگی ما خواهد شد.
وی از فرهنگ به عنوان اکسیژن نام برد و افزود: اگر ما در زمینه تولید فرهنگی کار نکنیم شاهد ورود ضد فرهنگ‌ها خواهیم بود.
وی تصمیم‌گیری و نقش مسئولان فرهنگی را در تقویت فرهنگی در جامعه و استانی مهم ارزیابی کرد و بیان داشت: متاسفانه گاهی یک تصمیم اشتباه از سوی یک متولی فرهنگی بازخورد نامطلوبی برای سال‌ها بر پیکره فرهنگ می‌گذارد.
به گفته رئیس حوزه هنری استان کردستان، اگر امروز سبک زندگی غربی جایگزین سبک زندگی اسلامی و ارزشی جامعه شده در برخی موارد به دلیل اشتباهاتی است که از سوی متولیان فرهنگی و تصمیمات آنها بوده است.
وی تصریح کرد:‌ ندانم‌کاری‌های فرهنگی یکی از مهم‌ترین عوامل وجود شکاف بین نسلی در جامعه است.
رئیس حوزه هنری استان کردستان در ادامه جزیره عمل کردن در حوزه فرهنگ را بزرگترین لطمه و مانع تحقق اهداف در این بخش عنوان کرد و گفت: سرمایه‌گذاری مشترک در حوزه فرهنگ از سوی دستگاه‌های متولی مانع از جزیره‌ای عمل کردن و موازی‌کاری بین دستگاه‌ها می‌شود.
مرادی در پایان خاطرنشان کرد: دستگاه‌های متولی فرهنگ باید با تعامل و همبستگی در راستای توسعه و ارتقاء سطح فرهنگ استان فرهنگی کردستان تلاش کنند.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *