رئیس حوزه هنری کردستان: انقلابی بودن از شاخص های اصلی هنرمندان در کشور است

سنندج – رئیس حوزه هنری استان کردستان، انقلابی بودن و انقلابی حرکت کردن را از شاخص های اصلی هنرمندان در کشورمان عنوان کرد.

امین مرادی شامگاه شنبه در جلسه ستاد شئون فرهنگی مناسبت های دینی و مذهبی استان کردستان اظهار داشت: ۱۹ تا ۲۵ فروردین با عنوان هفته هنر انقلاب نامگذاری شده است و به همین دلیل برنامه های ویژه ای در این ایام برگزار می شود.
وی با اشاره به اهمیت توجه به هنر انقلاب اسلامی از سوی هنرمندان، بیان کرد: انقلابی عمل کردن از شاخص‌های اصلی هنرمندان است و این نامگذاری در همین راستا انجام شده است.
رئیس حوزه هنری استان کردستان اظهار کرد: دیدار هنرمندان با نماینده ولی فقیه استان، غبارروبی گلزار شهدا توسط هنرمندان و برگزاری مراسم اختتامیه شعر و داستان در این ایام انجام خواهد شد.
وی در خصوص برگزاری  آیین اعتکاف در استان کردستان بیان کرد: حوزه هنری استان کردستان می‌تواند به منظور حمایت از این آیین معنوی در استان فیلم‌های کوتاه دینی رویش را برای معتکفین اکران کند.
رئیس شورای هیئات مذهبی کردستان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت مراسم اعتکاف در استان و استقبال مردم این استان از این آیین معنوی گفت: فضاسازی محیطی و آمادگی مساجد در راستای برگزاری این مراسم معنوی ضروری است.
نورعلی خزایی بیان کرد: انتظار می‌رود اعضای ستاد شئون استان در این راستا همکاری کنند و برنامه‌های درخور شان معتکفین را در طول سه روز اعتکاف در سطح مساجد متولی اعتکاف برگزار کنند.
وی خواستار تامین امنیت توسط فرماندهی انتظامی استان در مساجد جامع شهرهای میزبان مراسم اعتکاف استان شد و گفت: برای ثبت نام معتکفین استان اقداماتی از جمله اطلاع‌رسانی از طریق پیامک و دعوت از معتکفین سال‌های قبل انجام شده است.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج نیز در این جلسه به استقبال ۳۵۱ معتکف شهرستان سنندج در سال قبل اشاره کرد و گفت: امیدواریم امسال نیز شاهد تعداد بیشتری از معتکفین در سطح مسجد جامع سنندج باشیم.
حجت‌الاسلام علی محسن منتشلو یادآور شد: همچنین سال گذشته علاوه بر تعداد معتکفین یاد شده در مسجد جامع ۸۰ معتکف نیز در دانشگاه کردستان در این آیین معنوی شرکت داشتند.
حجت‌الاسلام ابوالحسن بهمنی قائدی معاون نهاد رهبری در دانشگاه کردستان نیز در این جلسه اظهار کرد: اعتکاف فرصت ارزشمندی برای پرداختن به نفس خویش و جلوه‌گری موهبت خداوند است تا انسان بدون وابستگی خود در سرای معبود نظاره‌گر باشد.
وی از مساجد به عنوان پایگاه اصلی انس گرفتن انسان با معبود یاد کرد و گفت: باید از این ظرفیت بهترین استفاده را برد.
وی همچنین به برنامه‌های دانشگاه کردستان در راستای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در این دانشگاه پرداخت و گفت: دانشگاه کردستان هر ساله پذیرای بانوان دانشجو در مراسم اعتکاف است و تمامی هزینه‌ها برعهده خود دانشگاه خواهد بود.
در ادامه این جلسه نمایندگان سایر ادارات استان نیز نظرات و برنامه‌های خود را برای ایام ماه ربج به ویژه ایام اعتکاف اعلام کردند.

شناسهٔ خبر: 3948075 – یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ – ۰۸:۴۸

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *