رئیس دانشگاه پیام نور کردستان خبر داد: راه‌اندازی دانشگاه بین المللی ایران در اقلیم کردستان عراق

نظر سنجی و مطالعات راه‌اندازی دانشگاه بین‌المللی پیام نور در اقلیم کردستان عراق انجام شده منتظر نتیجه مرکز و اعلام وزرات علوم برای تحقق این اقدام ارزشمند هستیم.

سنندج-رئیس دانشگاه پیام نور استان کردستان گفت: نظر سنجی و مطالعات راه‌اندازی دانشگاه بین‌المللی پیام نور در اقلیم کردستان عراق انجام شده منتظر نتیجه مرکز و اعلام وزرات علوم برای تحقق این اقدام ارزشمند هستیم.
 
ایوب مرادی از اتمام بررسی، نظرسنجی و مطالعات انجام شده برای ایجاد واحد بین‌الملل دانشگاه پیام نور پیام نور در هه ولیر (اربیل) یا سلیمانیه اقلیم کردستان عراق خبر داد و اظهار داشت: طی گفت ‌وگو‌های انجام شده بین طرفین اقدامات اولیه برای تحقق این مهم با محوریت استان کردستان و همکاری استان‌های غرب کشور صورت گرفته است.
 
مرادی افزود: مطالعات و نظرسنجی های اولیه جهت راه اندازی شعبه این دانشگاه پیام نور در اقلیم کردستان عراق انجام شده و منتظر تصمیم و برنامه ی مرکز و وزارت علوم هستیم.
 
مرادی تصریح کرد: راه اندازی دانشگاه بین المللی پیام نور که قرار بود در مریوان یا بانه باشد کنسل شد و مقرر شد این دانشگاه بین المللی در اقلیم کردستان عراق و به احتمال زیاد در اربیل راه اندازی شود، یعنی تجربه ای  که در باکو، امارات، ترکیه، سوریه و دیگر کشورها داشته ایم.
 
رئیس دانشگاه پیام نور استان کردستان با بیان اینکه اقدامات و نظرسنجی و مطالعات جهت راه اندازی دانشگاه بین المللی پیام نور با محوریت کردستان در اقلیم کردستان انجام شده و پذیرش دانشجو در تعدادی از رشته ها بویژه ادبیات فارسی مورد تأیید است افزود: هر چند تمام مسائل بررسی شده اما اختیار و تصمیم گیری با استان کردستان نیست بلکه موقعیت و فضاسنجی و دیگر کارها با ما بوده و خواهد بود اما مرکز و مکاتباتی که با وزارت علوم صورت گرفته و خواهد گرفت این مهم را به نتیجه می رساند.
 
وی گفت: این ظرفیت و پتانسیل برای راه اندازی دانشگاه بین المللی پیام نور در اقلیم کردستان وجود دارد و اساتید و خدمات رسانی لازم در حوزه تدریس و آموزش و نیرو  مهیاست اما باید با دست پُر و توانمندی و بودجه کافی این اقدام صورت بگیرد و بستگی به سیاست های وزارت علوم دارد که امیدواریم به نتیجه برسد.
 
مرادی در پایان اظهار داشت: نگاه ما در این دانشگاه در اقلیم کردستان فقط پذیرش دانشجوی ایرانی نیست بلکه پذیرش دانشجوی بین المللی بویژه از کشور عراق و اقلیم کردستان در اولویت است.منبع: خبرگزاری کردپرس

این خبر رو هم ببینید

به بهانه روز جهانی زمین پاک؛ زمین سطل زباله نیست / علی اکبر محبی*

چه کسی باید شهرداران، فرمانداران، بخشداران و دهیاران را آموزش و مجاب کند که زمین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *