خانه / فرهنگی / رئیس دانشگاه کردستان: مهرماه امسال دانشجوی رشته زبان و ادبیات کردی در دانشگاه کردستان پذیرش می‌شود

رئیس دانشگاه کردستان: مهرماه امسال دانشجوی رشته زبان و ادبیات کردی در دانشگاه کردستان پذیرش می‌شود

رئیس دانشگاه کردستان گفت: رشته زبان و ادبیات کردی در دانشگاه کردستان تاسیس شده و از مهرماه سال جاری دانشجو در این رشته پذیرش می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، فردین اخلاقیان امشب در جمع اساتید و کارکنان دانشگاه کردستان در تالار مولوی این دانشگاه، اظهار داشت: دانشگاه کردستان از جمله دانشگاه‌های جوان کشور محسوب می‌شود اما باید تلاش کنیم که امسال، سال ارتقای کیفیت علمی در این دانشگاه باشد.
به گفته وی، دانشگاه کردستان با زحمات اساتید و پرسنل آن در زمینه‌های مختلف رشد قابل‌توجهی دارد و با این وجود، باز باید تلاش کرد تا ماموریت‌های کاربردی را هم برای آن تعریف کرد.
رئیس دانشگاه کردستان تصریح کرد: علاوه بر مباحث آموزشی و پژوهشی و تولید علم و مقاله که از فازهای ضروری و وظایف دانشگاه‌ است، باید به سمتی حرکت کنیم که پاسخگوی خدمات و تقاضای روز استان باشیم.
اخلاقیان اضافه کرد: با استفاده از متخصصان و کارشناسان دانشگاه مسائل مورد نیاز استان در بخش‌های سیاست، اجتماعی، فرهنگی، آب، کشاورزی و غیره را با تحقیق و پژوهش دنبال کنیم چرا که تعلل در این زمینه موجب عقب‌ماندگی دانشگاه کردستان از سایر دانشگاه‌های کشور در زمینه‌های کاربردی می‌شود.
وی در ادامه از ابلاغ چارت جدید دانشگاه کردستان در روزهای آخر سال گذشته خبر داد.
رئیس دانشگاه کردستان گفت: براساس این چارت، بسیاری از کمبودهای دانشگاه در زمینه نیروی انسانی و کارشناس و هیئت علمی جبران خواهد شد.
اخلاقیان در ادامه تاسیس رشته زبان و ادبیات کردی در دانشگاه کردستان را یادآور شد و گفت: مهرماه سال جاری در این رشته دانشجو پذیرش خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: به دلیل ظرفیت‌های خوبی که در دانشگاه کردستان وجود دارد، قطعا تدریس رشته ادبیات و زبان کردی در این دانشگاه با کیفیت‌تر از سایر دانشگاه‌های جهان می‌شود.
رئیس دانشگاه کردستان در پایان ضمن اشاره به فعالیت‌های گسترده فرهنگی در این دانشگاه، تلاش برای ارتقای زیرساخت‌ها در این دانشگاه را از جمله اولویت‌های دانشگاه کردستان عنوان کرد.

شناسه خبر : 4535

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 14 =