رئیس دانشگاه کردستان: کپی‌کاری و تقلید آفتی در دانشگاه است ر

 ئیس دانشگاه کردستان گفت: یکی از معضلات موجود در نشریات و مقالات دانشجویی کپی و استفاده از زحمات دیگران است که به آفتی تبدیل شده است.
 

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، جهانشیر امینی عصر امروز در مراسم گرامیداشت زنده‌یاد مهیندخت معتمدی از ادبای کردستان در محل دانشگاه کردستان اظهار کرد: یکی از رسالت‌های مهم ما یاد کردن از بزرگان این استان است.
وی افزود: این اشخاص در گذشته زحمات فراوانی کشیدند تا داشته‌ها و اندوخته‌های خود را به عنوان الگویی مناسب به نسل ما منتقل کنند.
رئیس دانشگاه کردستان با تأکید بر اینکه باید بزرگان بومی و ملی خود را شناخته و به نسل جوان منتقل کرد، گفت: در اینگونه گردهمایی‌ها و همایش‌ها دو هدف عمده دنبال می‌شود.
امینی تصریح کرد: نخست تکریم شخصیت این مفاخر و در مرحله بعد شناساندن آنها به نسل‌های بعد از مهمترین اهداف در این همایش هستند.
وی با بیان اینکه گاهی دانشجو قصد دارد بدون زحمت ره صد ساله را در یک شب بپیماید گفت: باید از طریق شناساندن بزرگان به آنها نشان داد موفقیت مستلزم تلاش فراوان است.
رئیس دانشگاه کردستان گفت: یکی از معضلات موجود در نشریات و مقالات دانشجویی کپی و استفاده از زحمات دیگران است که به آفتی تبدیل شده است.
امینی دانشجویان را به قلم زدن مکرر به منظور پرهیز از تقلید و کپی‌کاری دعوت کرد و افزود: اگر یک نوشته هر اندازه اشتباه هم باشد محصول تفکر و دانش و تحقیقی خود دانشجو باشد باز هم بهتر از تقلب از کار دیگران است.
وی با اشاره به آشنایی زنده‌یاد معتمدی با چند زبان زنده دنیا اظهار کرد: پس وی می‌تواند به عنوان الگوی دانشجویان به منظور چگونگی معرفی کردن خود قرار بگیرد.
رئیس دانشگاه کردستان در پایان ابراز امیدواری کرد با برگزاری چنین همایش‌هایی قدر و منزلت علما و ادبای فرهنگی استان بیشتر دانسته شود.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *