خانه / سیاسی / رئیس دستگاه‌ اطلاعات و امنیت اقلیم کردستان: داعش تاکتیک خود در جنگ را تغییر داده

رئیس دستگاه‌ اطلاعات و امنیت اقلیم کردستان: داعش تاکتیک خود در جنگ را تغییر داده

رئیس دستگاه‌ اطلاعات و امنیت اقلیم کردستان با اشاره‌ به‌ اینکه‌ ادامه‌ و گسترش حملات هوایی به‌ مواضع داعش می تواند در تضعیف این گروه‌ موثر باشد، از تغییر تاکتیک داعش در جنگ خبر داد

رئیس دستگاه‌ اطلاعات و امنیت اقلیم کردستان با اشاره‌ به‌ اینکه‌ ادامه‌ و گسترش حملات هوایی به‌ مواضع داعش می تواند در تضعیف این گروه‌ موثر باشد، از تغییر تاکتیک داعش در جنگ خبر داد.
به گزارش خبرگزاری کردپرس، مسرور بارزانی رئیس دستگاه‌ اطلاعات و امنیت اقلیم کردستان عراق در گفتگو با سایت رسمی حزب دموکرات کردستان در خصوص تغییر تاکتیک داعش اعلام کرد: داعش تاکتیک خود در جنگ را تغییر داده و به منظور در امان ماندن از حملات هوایی آمریکا و همچنین حملات نیروهای پیشمرگ از خودروهای شخصی استفاده می کند و از تحرکات نظامی با کاروان های بزرگ دوری می کند.
وی درباره تداوم و تأثیرات حملات هوایی آمریکا به مواضع و پایگاه های داعش گفت: گسترش حملات هوایی و مورد هدف قرار دادن رهبران داعش می تواند تأثیرات فراوانی در تضعیف این گروه‌ داشته باشد.
مسرور بارزانی با اشاره به اهمیت موصل برای داعش تأکید کرد: ماندن موصل برای داعش به منزله بقا و از دست دادن آن یعنی نابودی این گروه‌ است و تمام تلاش خود را برای در اشغال نگه‌داشتن موصل انجام می دهد.
دولت اسلامی عراق و شام در اوایل آگوست ۲۰۱۴ به کردستان عراق حمله کرد و توانست در چندین منطقه از جمله‌ شنگال و زومار پیشروی کند که‌ کمک های نظامی خارجی و به‌ویژه‌ حملات هوایی آمریکا به‌ این گروه‌ توانست مانعی باشد در پیشروی های این گروه‌ در شمال عراق.
 
 
کد مطلب: ۶۸۷۲۵  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۶/۴  |  ساعت: ۱۰ : ۲۱

شناسه خبر : 18115

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + نه =