رئیس سارمان جهاد کشاورزی کردستان: خشکسالی‌ها حساسیت سازمان جنگل‌ها را در زاگرس برانگیخته است  

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: خشکسالی‌ها حساسیت سازمان جنگل‌ها را در زاگرس برانگیخته است.
 

  
به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، ابراهیم حسن‌نژاد دوشنبه‌شب در شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی با دولت در محل استانداری کردستان و در خصوص مشکلات کارخانه سقزسازی «ون» این استان، اظهار کرد: مهم‌ترین ماده اولیه برای فعالیت این واحد «سقز» است که در صورت نبود آن باید کارخانه تعطیل شده و یا سقز را وارد کند.
وی با یادآوری ممانعت سازمان جنگل‌ها برای قطع درختان حاوی این محصول، گفت: پیشنهاد ما این بوده که تنها به این کارخانه اجازه برداشت سقز داده شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان افزود: با این وجود سازمان جنگل‌ها معتقد است برداشت بی‌رویه و تیغ‌زنی و تبرزنی بر تنه درختان منطقه موجب وارد آمدن خسارت به جنگل‌های استان شده است.
حسن‌نژاد گفت: طی 1.5 سال اخیر که خشکسالی موجب افزایش خسارت‌ها شده است، سازمان جنگل‌ها حساسیت بیشتری از خود نشان داد چرا که این مسئله منجر به تضعیف درختان زاگرس شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان در ادامه، نخستین موضوع مهم در سرمایه‌گذاری در استان را تفکیک اراضی و تغییر کاربری آنها دانست و این پروسه را زمانبر و طولانی عنوان کرد.
حسن‌نژاد بر لزوم افزودن زمین‌ شهرک‌های صنعتی استان و خریداری زمین برای حوزه صنعت تأکید کرد و گفت: موانع صادراتی و ارزی در بخش تولید بسیار مهم هستند.
شناسایی 58 فرصت سرمایه‌گذاری در کردستان
همچنین مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کردستان در این جلسه اظهار کرد: قانون بهبود فضای کسب و کار ظرفیت‌های فراوانی دارد.
حسین دهقان با بیان اینکه انتظارات از پنجره واحد سرمایه‌گذاری باید واقعی شکل بگیرد، گفت: ستاد سرمایه‌گذاری باید در صدور مجوزها تسهیل‌گری لازم را داشته و فرایندها را بهبود بخشد.
وی با اشاره به برگزاری 12 جلسه پنجره واحد سرمایه‌گذاری خاطرنشان کرد: 58 فرصت سرمایه‌گذاری قابل ارائه به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی تدوین شده و باید به دنبال جذاب کردن این فرصت‌ها باشیم.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *