رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان: امکانات دولتی برای توسعه کردستان کافی نیست/ بهترین راه توسعه صنعتی کردستان، اجرای صنایع پیشران است

سرویس کردستان-سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: سرمایه های داخل استان و امکانات دولتی برای توسعه کردستان کافی نیست بهترین راه، جذب سرمایه های خارجی است و باید با تلاش و همدلی زمان توسعه یافتگی را به حداقل ممکن برسانیم چرا که استان ما ظرفیتهای لازم برای توسعه یافتگی را در خود دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان به مناسبت فرارسیدن یکم تیر روزملی اصناف و دهم تیر ماه روز ملی صنعت و معدن در مصاحبه با روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: کردستان به یک دفعه توسعه پیدا نخواهد کرد ولی باید با تلاش و همدلی زمان توسعه یافتگی را به حداقل ممکن برسانیم، گفت: چون استان ما ظرفیتهای لازم برای توسعه یافتگی را در خود دارد ولی سرمایه های داخل استان و امکانات دولتی برای توسعه کردستان کافی نیست بهترین راه، جذب سرمایه های خارجی است.
محمد دره وزمی تصریح کرد: با توجه به پتانسیلهای موجود سنگ آهن در استان، پروژه زنجیره فولاد در کردستان را بعنوان یک صنعت پیشران از آبان سال 93 کلید زدیم تا از خروج سنگ آهن خام از استان جلوگیری کرده و ارزش افزوده بسیار زیاد آن را به کردستان برگردانیم و اشتغالزایی قابل توجهی را برای جوانان استان به ارمغان بیاوریم.
وی به افتتاح کارخانه لاستیک بارز کردستان در سالجاری و کلنگ زنی کارخانه لاستیک رازی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: در آینده نزدیک و با شروع عملیات اجرایی کارخانه لاستیک رازی، استان کردستان بعنوان قطب لاستیک کشور مطرح خواهد شد و در همین راستا همزمان باید مواد جانبی تولید لاستیک را فعال نمائیم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به افتتاح پتروشیمی کردستان در سالجاری و واگذاری زمین مورد نیاز و صدور جواز تاسیس برای صنایع پائین دستی پتروشیمی علاوه بر ایجاد ارزش افزوده و اشتغالزایی گام مهمی در توسعه صنعتی کردستان خواهد بود.
دره وزمی عنوان کرد: با توجه به وجود ظرفیت خط لوله گاز در استان و امکان تامین آب مصرفی در صدد احداث مجتمع های پتروشیمی GTPP (تولید پلی پروپیلن از گاز طبیعی) هستیم که یکی از واحدهای سرمایه بر و نیرو بر بشمار می رود که با احداث صنایع پائین دستی این مجتمع ها شاهد تحرک صنعتی بسیار خوبی در استان خواهیم بود.
او با بیان اینکه در اوایل سالجاری و در دومین سفر هیات دولت به کردستان گام های مهم و تاثیرگذاری در راستای صنعتی شدن استان برداشته شد اذعان داشت: که از آن جمله می توان به افتتاح و بهره برداری از کارخانه لاستیک بارز، پتروشیمی کردستان، کارخانه کیمیا کاشت اطباء، کنسانتره سازی صبانور و کیمیا معادن سپاهان اشاره کرد.
وی تصریح کرد: استان کردستان علاوه بر مواد معدنی، ظرفیتهای بسیار زیادی از جمله وجود آب فراوان برای بخشهای مختلف صنعت و کشاورزی، 227 کیلومتر مرز مشترک و نیروی کار جوان و تحصیلکرده می تواند تاثیر بسیار زیادی بر توسعه و جذب سرمایه گذار داشته باشد.

کد مطلب: 131699  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۳/۲۸  |  ساعت: ۱۲ : ۲۴

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *