خانه / سیاسی / رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان: تقویت بخش خصوصی بهترین فرصت برای حمایت از تولید است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان: تقویت بخش خصوصی بهترین فرصت برای حمایت از تولید است

سنندج – رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان گفت: تقویت و حمایت از بخش خصوصی بهترین فرصت برای توجه به حوزه دولت به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی كردستان، بهرام نصراللهی زاده در جلسه دیدار با فعالان اقتصادی شهرستان كامیاران با اشاره به اینكه اقتصاد ایران در حال سپری كردن دوره سخت خود و در آستانه ورود به شرایط جدید می باشد، اظهار كرد: امروز تولید كننده ها و سرمایه گذاران ایثارگرترین تلاشگران عرصه اقتصاد كشور هستند كه در شرایط سخت فعلی بار تولید و پیشرفت اقتصادی را بر دوش می كشند.
وی ادامه داد: برنامه دولت جذب سرمایه های داخلی و خارجی است و وقتی سرمایه گذاری در منطقه ای اتفاق می افتد بطور طبیعی دیگر شبكه ها و معیشت مردم و تولید كنندگان نیز رونق می گیرد.
وی افزود: اقتصاد ایران زیر سایه دولتی بودن دچار ناكارآمدی شده و امروز دولت یازدهم به دنبال آن است كه با تقویت بخش خصوصی و حمایت از آنها مسیر این سیاست و نظام تدبیر نادرست را عوض كند.
به گفته نصراللهی زاده كشور ما بعد از توافق هسته ای نباید به یك كشور مصرف كننده و وارد كننده بدل شود بلكه باید با جذب سرمایه ها و تكنولوژیهای جدید با تلاش و كوشش به فكر رونق اقتصادی و افزایش صادرات باشد.
وی بابیان اینكه كارگروه رفع موانع تولید باید مشكلات تولیدكنندگان را با دقت و جدیت دنبال كند، گفت: دولت بنا دارد منابع آزاد شده بعد از توافق را در خدمت رونق تولید قرار دهد.
نصراللهی زاده اظهار داشت: متاسفانه امروزه واحدهای تولیدی، با زیان انباشته روبرو هستند و بخشی از این زیان انباشته تولیدكنندگان با همراهی سیستم بانكی قابل حل و فصل شدن است.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان کردستان گفت: متاسفانه امروز بسیاری از ذهنیت ها در جامعه ما ضد توسعه و مانع خلق ثروت هستند، بنابراین با برگزاری مكرر جلسات هم اندیشی در باب توسعه باید بر این ذهنیت ها غلبه كنیم.
وی بیان كرد: پست مدیران و امكانات اداری و دولتی كه در اختیار مدیران است، حق الناس بوده و مدیران تنها با خدمتگزاری صادقانه می توانند این حق را ادا كنند.
وی ابراز امیدواری كرد در دوره جدید اقتصادی بعد از برجام بانك ها نیز رقابت پذیر تر و ریسك پذیر تر می شوند و با سوق سرمایه های خود به سمت تولید امید بیشتری در عرصه اقتصادی ایجاد كنند.
نصراللهی زاده فرهنگ عمومی و روح جمعی جامعه كردستان را نیازمند به روز شدن در عرصه توسعه دانست و گفت: تك تك ما به عنوان مدیر و یا شهروند در قبال آینده این مملكت و مردم مسئول هستیم و تقویت روحیه نوع دوستی و دیگر خواهی به رشد این ذهنیت ها می انجامد.

شناسهٔ خبر: ۳۰۴۰۸۶۵ – چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ – ۱۰:۱۱
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 14315

این خبر رو هم ببینید

وظیفه خطیر نمایندگان کردستانی در آستانه تشکیل دولت/محمد هادیفر

در چهار دهه گذشته هر چهارسال یک انتخابات ریاست جمهوری و هر هشت سال یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =