رئیس ستاد انتخابات کردستان: انتخابات در کردستان بدون حاشیه امنیتی و در آرامش کامل برگزار شد

سرویس کردستان-رئیس ستاد انتخابات استان کردستان گفت: انتخابات در کردستان در امنیت و صحت کامل در سطح استان جریان داشت و روند آن در استان کاملا خوب و در محیطی آرام و امن صورت می گیرد و تا این لحظه هیچ موردی امنیتی گزارش نشده است.

به گزارش کردپرس علیرضا آشناگر ساعتی پیش در محل استقرار ستاد انتخابات کردستان در نشستی مطبوعاتی با خبرنگاران و اصحاب رسانه های گروهی کردستان ضمن قدردانی از حضور و مشارکت همه اقشار مختلف مردم کردستان برای حضور پرشور و گسترده در انتخابات اظهار داشت: از صدا و سیما و همه رسانه ها به دلیل حضور در صحنه انتخابات و پوشش خوب و مناسب اخبار و اطلاعات انتخابات تشکر می کنم.
آشناگر افزود: مردم کردستان در این دوره نیز با مشارکت و استقبال پرشورشان در انتخابات اراده و غزم خود را در تصمیم‌گیری‌ها برای مدیریت شهرها و روستاها و همچنین در حوزه ریاست جمهوری برای تعیین سرنوشت خود و کشور و دیارشان مناسب و عالی نشان دادند و این ارزش و پتانسیل جای تقدیر و افتخار دارد.
 رئیس ستاد انتخابات استان کردستان گفت: انتخابات از صبح آغاز شد و تاکنون که ساعت پایانی آن است، در امنیت و صحت کامل در سطح استان برگزار شده و تاکنون که در جریان است هیچ مورد امنیتی در سطح استان گزارش نشده است و با آرامش و بدون مشکل سپری شده و می شود.
وی گفت: پوشش امنیتی صندوق‌های اخذ رأی بسیار مطلوب بود و رخداد نامناسبی در استان نداشتیم و ستاد انتخابات برای 12 هزار و 400 نفر عوامل اجرایی و بازرسی جهت چگونگی برگزاری انتخابات کلاس های آموزشی برگزار کرد که در امر برگزاری خوب آن بسیار مفید و ثمر بخش بود.
آشناگر در ادامه اظهار داشت: یک میلیون و 181 هزار و 883 نفر در کردستان واجد شرایط رای دادن هستند که یک میلیون و 200 هزار تعرفه پیش‌بینی شده است که با کمبود تعرفه مواجه نیستیم و زمان انتخابات ساعت 24 امشب به پایان می رسد.
گفتنی است رای ‌گیری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از ساعت 8 صبح امروز جمعه همزمان با سراسر کشور، در یک هزار و 382 شعبه اخذ رای استان کردستان آغاز شد از این تعداد 518 شعبه اخذ رای در شهرها و 864 شعبه نیز در روستاها مستقر شد.
انتخابات شوراهای اسلامی در سنندج و سقز به صورت الکترونیکی برگزار شد و براساس سرشماری سال 1395 تعداد واجدان شرایط رای در استان کردستان یک میلیون و 167 هزار و 277 نفر هستند که 28 هزار و 322 نفر از این تعداد رای اولی های استان هستند.
 
کدخبرنگار10202
 
کد مطلب: 129820  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۲/۲۹  |  ساعت: ۲۳ : ۵۶

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *