خانه / سیاسی / رئیس ستاد انتخابات کردستان: دولت آمادگی لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم در کردستان را دارد

رئیس ستاد انتخابات کردستان: دولت آمادگی لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم در کردستان را دارد

سنندج – رئیس ستاد انتخابات استان کردستان گفت: مقدمات و شرایط لازم برای برگزاری انتخابات ۷ اسفند آغاز صورت گرفته و مشکلی در این زمینه در استان وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استانداری کردستان، علیرضا آشناگر در جلسه ستاد انتخابات استان کردستان اظهار داشت: از یکسال گذشته تاکنون دولت با تهیه مقدمات شرایط لازم را  برای برگزاری انتخابات ۷ اسفند آغاز کرده و گام های مهمی را بصورت مستمر برای برگزاری مناسب این انتخابات برداشته است.
وی افزود: یکی از مهمترین برنامه های صورت گرفته در این مدت برگزاری دوره های آموزشی برای فرمانداران و بخشداران و دیگر متولیان برگزاری انتخابات در استان است که این دوره ها با کیفیت بالایی برگزار شده که نتایج این آزمون ها نشان داده که شرکت کنندگان از آمادگی لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم و فراگیر برخوردار هستند.
وی گفت: همچنین در این راستا از طریق فرمانداری های تابعه برای متولیان برگزاری انتخابات در حوزه های مربوطه دوره های آموزشی برگزار شده که در این بخش نیز متولیان و اعضای شعب اخذ رای در انتخابات از آمادگی لازم برخوردار و با وظایف خود بطورکامل آشنا هستند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان از وجود فضای آرام در استان برای برگزاری انتخاباتی فراگیر و پرشور خبر داد و اظهار داشت: در این رابطه برای ارتقا سطح امنیت برگزاری انتخابات  طرح حفاظتی در سطح استان و در حوزه های انتخابیه تهیه و تدوین شده و در این زمینه از آمادگی کامل برای برگزاری انتخاباتی سالم در فضای آرام و بدور از تنش برخوردار هستیم.
وی گفت: در آستانه ورود به زمان تبلیغات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی هستیم که ضروریست کاندیداها بر طبق قوانین و مقررات انتخابات اقدام تبلیغ و معرفی خود کنند.
آشناگر عنوان کرد: بر این اساس از روز ۲۲بهمن و به مدت دو هفته کاندیداهای مجلس خبرگان  و نیز کاندیداهای مجلس شورای اسلامی از روز ۲۹ بهمن ماه فرصت دارند تا ۲۴ ساعت قبل از روز انتخابات برای معرفی خود تبلیغ کنند.
وی تاکید کرد: کاندیداها و اعضای ستاد آنها باید برای ایجاد آرامش در فضای انتخابات و جلی مشارکت حداکثری مردم از هرگونه تنش آفرینی و اقدامات خلاق اخلاق و قانون دور کنند که در صورت مشاهده هرگونه رفتارغیر قانونی و غیر اخلاقانه بر اساس قانون انتخابات با خاطیان برخورد خواهد شد.
رییس ستاد انتخابات استان کردستان برلزوم نظارت دقیق بر عملکرد تبلیغاتی کاندیداها تاکید کرد و گفت: باید الزامات روشهای تبلیغاتی به کاندیداها گوشزد شود تا بر طبق قانون عمل کنند و در حقیقت تلاش همه باید حضور گسترده مردم در انتخابات باشد.
وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه همه باید به دنبال همدلی و وحدت باشیم وباید از طرح مباحث تفرقه افکنانه و قومیتی جلوگیری کرد، گفت: به دلیل اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی متاسفانه بعضی به دنبال این هستند تا از بروز شکاف سیاسی و قومی و برخی دیگر از مسائل سوء استفاده کنند.
آشناگر ابراز داشت: با وجود منویات مقام معظم رهبری برای لزوم همدلی در جامعه بعضی  افراد به دنبال قبضه کردن ارزش های  نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند که باید با بایدها و نبایدهای قوانین انتخابات را به کاندیداها در میان گذاشت تا از بروز برخی حرکت ها و اتفاقات جلوگیری کرد.
 عاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان بر نقش مطبوعات و رسانه های جمعی در برگزاری انتخاباتی سالم و فراگیر تاکید کرد و گفت: رسانه های می توانند برای جلب مشارکت مردم می توانند بر طبق قوانین انتخابات کشور فضای چند قطبی را مهیا کرده که در این زمینه در نشست هایی با مدیران و مسئولان و خبرنگاران رسانه های جمعی استان راهکارهای مشارکت بیشتر رسانه ها در برگزاری انتخابات بررسی شد و به این نتیجه رسیده ایم که باید با همراهی رسانه های جمعی استان به سمت جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات حرکت کنیم.

شناسهٔ خبر: ۳۰۴۷۷۶۳ – چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ – ۰۹:۲۱
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 14223

این خبر رو هم ببینید

امنیت زیرساخت اصلی برای رسیدن به توسعه پایدار در کشور است

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: در عصر حاضر امنیت مهمترین زیرساخت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =