خانه / سیاسی / رئیس ستاد انتخابات کشور مطرح کرد: دخالت بحث های قومیتی در دهمین دوره انتخابات مجلس

رئیس ستاد انتخابات کشور مطرح کرد: دخالت بحث های قومیتی در دهمین دوره انتخابات مجلس

مهندس مقیمی گفت: با توجه به محلی بودن دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و دخالت بحث های قومیتی ،این مرحله از انتخابات دارای ابعادی متفاوت است که باید به آن توجه کامل داشت

به گزارش کردنور به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور ؛ مهندس مقیمی معاون سیاسی و رئیس ستاد انتخابات کشور در همایش مسئولین آموزش ستاد انتخابات استانداری های سراسر کشور ویژه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری که در وزارت کشور برگزار شد ، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی برا ینکه « رأی مردم حق الناس است » و با تأکید بر نقش مهم و تعیین کننده مسئولین آموزش در برگزاری انتخابات گفت : با شناسایی امور محوله و انجام آموزش های لازم و بر اساس دستور العمل ها و آیین نامه ها که ملاک عمل قرار دارد ، به امر خطیر حق الناس توجه و اهتمام خواهد شد .
معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور گفت : این نکته که برگزارکنندگان انتخابات بر قوانین احاطه داشته باشند این احساس در مردم ایجاد شود که در چارچوب قوانین کارها به درستی انجام می شود و مردم یقین پیدا کنند که مجریان انتخابات بر رعایت بی طرفی در قانون پایبند هستند ، موجب تحقق حضور حداکثری مردم در انتخابات خواهد شد .
وی افزود : با توجه به محلی بودن دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و دخالت بحث های قومیتی ،این مرحله از انتخابات دارای ابعادی متفاوت است که باید به آن توجه کامل داشت .
مقیمی ادامه داد : امید مردم به این است که رأی آنان در آینده خود و سرنوشت کشورشان موثر و با یک انتخابات خوب و موثر آینده بهتری را بتوانند رقم بزنند.
مهندس مقیمی نتیجه آموزش انتخابات را حضور یکپارچه مردم در صحنه انتخابات عنوان کرد و گفت : هرچه شاهد حضور بیشتری مردم در صحنه انتخابات باشیم ، انتخابات موثرتری خواهیم داشت .
وی ادامه داد : داوطلبین انتخابات با به میدان آوردن شأن ، شخصیت ، مال و آبروی خود در برگزاری انتخابات دخیل هستند و اگر همه در رعایت موازین انتخابات گام های موثری را برداریم حقوق مردم و کاندیداها حفظ خواهد شد .
معاون سیاسی وزیر کشور گفت : باید شرایطی را فراهم کرد که مردم در جریان قرار بگیرند که دولت همه تلاش خود را به کار گرفته است تا انتخاباتی خوب و سالم را برگزار کند چرا که در صورت برگزاری انتخابات با شکوه ، مردم به آینده خود و کشورشان امیدوار می شوند .
وی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی و انجام آزمون های لازم ویژه فرمانداران سراسر کشور در آینده نزدیک گفت : امیدواریم که با انجام این نوع اقدامات بتوانیم با آمادگی کامل تری به انتخابات ورود پیدا کنیم و این باعث علاقمندی بیشتر مردم برای حضور در انتخابات خواهد بود .
رئیس ستاد انتخابات کشور در پایان تأکید کرد : همه مجریان برگزاری انتخابات می بایست با یک آموزش عمومی و به فراخور کارها و اقداماتی که انجام میدهند آموزش های لازم را فرا گیرند

شناسه خبر : 15333

این خبر رو هم ببینید

مبارزه با فساد در کردستان در انتظار تحرک جدی تر

یکی از اولین سفرهای استانی، آیت الله رییسی، رییس دستگاه قضا در بدو انتصاب به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =