رئیس ستاد کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان: شهدای بزرگ کردستان به خوبی شناخته شده نیستند

رئیس ستاد کنگره گرامیداشت ۵۴۰۰ شهید کردستان گفت: شخصیت‌های بزرگی در استان کردستان به شهادت رسیدند اما تاکنون موفق نشدیم به‌خوبی آنها را معرفی و بشناسانیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، ابراهیم حسینی ظهر امروز در سومین کمیته بانوان ستاد کنگره 5400 شهید کردستان که در سالن دولت استانداری کردستان برگزار شد، با اشاره به اهمیت شب‌های قدر اظهار داشت: این ایام روزهای بسیار با اهمیتی است و خداوند متعال ماه مبارک رمضان را یک فرصت استثنایی برای امت پیامبر اکرم(ص) قرار داده است.
وی گفت: در ادیان دیگر، ماه مبارک رمضان با اینگونه کیفیت و محتوا و فضیلت‌های بیکران وجود نداشته اما خداوند به حرمت پیامبر عظیم‌الشان اسلام این ماه را به امت پیامبر اکرم هدیه داده است.
رئیس ستاد کنگره گرامیداشت 5400 شهید کردستان تصریح کرد: شب‌های قدر به احتمال بسیار زیاد بنا به اعتقاد همه علمای اهل سنت و شیعه که در ماه مبارک رمضان قرار گرفته، سرنوشت همه انسان‌ها در این شب‌ها تعیین می‌شود و شب قدر از هزار شب عبادت، دعا، نیایش و قرآن خواندن در سایر ماه‌ها بالاتر است.
بنای کنگره شهدا؛ برنامه‌ریزی برای انجام کار بزرگ است
وی با اشاره به اینکه کنگره 5 هزار و 400 شهید کردستان به معنای این نیست که ما برای شهدا مجلس و گرامیداشت بگیریم بلکه در لغت یکسری افراد نخبه و علمای بزرگ دین برای انجام یک موضوع خاص اجتماع و برنامه‌ریزی می‌کنند و کنگره به نوعی تشکیل می‌دهند.
حسینی افزود: برگزاری کنگره به معنای بنای برنامه‌ریزی برای انجام یک کار بزرگ و عظیم است و ما در این کنگره می‌خواهیم برای معرفی 5 هزار و 400 شهید استان گام برداریم و برای انسان‌های بزرگ که در جایگاه بالا قرار گرفتند کار انجام دهیم.
بانوان شاغل ادارات کردستان فقط به خاطر رفع تکلیف در کنگره شهدا حضور پیدا نکنند
وی با بیان اینکه شهدا حقیقتاً انسان‌های مومنی بودند که در جایگاه رفیع شهادت قرار گرفتند؛ خطاب به بانوان شاغل در ادارات و سازمان‌های کردستان گفت: نگاهتان به کنگره نگاه اداری نباشد و فقط به خاطر رفع تکلیف و ابلاغیه سازمانی در این کنگره حضور پیدا نکنید.
رئیس ستاد کنگره گرامیداشت5400 شهید کردستان گفت: بنده در کنگره یک‌هزار شهید پیشمرگ کرد مسلمان مسائلی را دیدم که اعتقادم به فرهنگ ایثار و شهادت چندین برابر شد و اعتقادم به شهدا لحظه به لحظه مستحکم‌تر شد.
وی با بیان اینکه نصف جمعیت کردستان را بانوان تشکیل می‌دهند، گفت: باید در کنگره 5400 شهید استان به‌صورت ویژه به این نصف جمعیت که زنان هستند توجه کنیم.
رئیس ستاد کنگره گرامیداشت 5400 شهید کردستان خاطر نشان کرد: رهبر معظم انقلاب در موره کنگره‌های شهدا فرمودند: [این کار بزرگ را مکفل شدید؛ مواظب باشید این کار سطحی و سبک گرفته نشود چون اینطور کارها یکبار انجام می‌شود و باید کامل و خوب انجام شود و همیشه تا آنجایی که مربوط به شهید بوده بهترین‌ها را در نظر بگیرید چرا که شهید بهترین است].
وی تاکید کرد: با یاد و نام شهدا ماندگارترین اثر را در تاریخ به یادگار بگذارید چرا که در این کنگره می‌خواهیم در محضر شهدا قدم برداریم.
با روحیه شهادت‌طلبی می‌توانیم در برابر اقدامات ترور دشمنان ایستادگی کنیم
‌حسینی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت برنده‌ترین سلاح در برابر اقدامات دشمنان است، افزود: اگر روحیه شهادت‌طلبی داشته باشیم در مقابل اقدامات ترور و تحریم فلج‌کننده اقتصادی دشمنان خواهیم ایستاد و اگر این روحیه در سطح ملت جاری و سازی شود می‌توانیم در مقابل اقدامات و توطئه‌های دشمنان ایستادگی کنیم.
وی با اشاره به تشکیل ناتوی عربی اظهار کرد: اشاره کرد و گفت: دشمنان نظام با تشکیل این ناتوی عربی می‌خواستند نظام جمهوری سالامی را از بین ببرند اما به برکت خون شهدا، فرهنگ ایثار و شهادت ناتوی عربی از هم پاشیده شد و این فرهنگ ارزشمندی است که هیچ سلاحی نمی‌تواند آن را از بین ببرد.
رئیس ستاد کنگره گرامیداشت5400 شهید کردستان گفت: از زمان صدر اسلام تاکنون، «فرهنگ ایثار و شهادت» اسلام را حفظ کرده و تاکنون کسی نتوانسته به قرآن که نورانی‌ترین افق مسلمانان است کوچکترین خدشه‌ای وارد کند.
وی گفت: شخصیت‌های بزرگی در کردستان به شهادت رسیدند اما ما موفق نشدیم آنها را به خوبی معرفی و بشناسانیم و هنرمندی آنان در صحنه مبارزه، صحنه خیلی سختی است.
تصویب 120 برنامه در ستاد کنگره 5400 شهید کردستان
رئیس ستاد کنگره گرامیداشت 5400 شهید کردستان خاطر شنان کرد: در این کنگره 120 برنامه مصوب شده که اجرایی شود و این 120 برنامه‌ها می‌تواند یک تحول عظیم در استان کردستان و بلکه در کشور ایجاد کند.
وی تاکید کرد: کار ارزشمند کنگره 5400 شهید کردستان را نباید سطحی و سبک بشماریم چراکه در این کنگره توفیق حاصل شده که برای انسان‌های بزرگ و شخصیت‌های والای استان کار کنیم و شخصیت‌هایی همچون “شهیدان جمیل شهسواری، عثمان فرشته و کدخدا” را معرفی کنیم.
‌حسینی با اشاره به اینکه استان کردستان 5 هزار و 483 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده که از این تعداد شهدا 28 شهید سردار بودند، افزود: تاکنون به‌خوبی نتوانستیم که 28 سردار شهید استان را معرفی کنیم.
وی با اشاره به وجود 562 زن شهیده در استان کردستان اظهار کرد: از این تعداد 13 زن شهیده پیشمرگ کرد مسلمان هستند.
تشریح برنامه‌های اجرایی در کنگره 5400 شهید کردستان
رئیس ستاد کنگره گرامیداشت5400 شهید کردستان خواستار اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری، تولید سرود و موسیقی و نماهنگ و کلیپ با موضوع زنان شهیده و مادران شهدا شد و گفت: باید این کنگره طوری برنامه‌ریزی شود که حتی یک زن کردستانی نباشد که پیام کنگره به گوشش نرسیده باشد.
وی بر پیگیری و ساخت نماد مادران شهید استان کردستان با عنوان «نماد زن و مقاومت» تاکید کرد و گفت: 67 خانواده کردستانی دارای سه شهید و سه شهید به بالا هستند که این مادران شهدا شایسته تقدیر و تجلیل هستند.
رئیس ستاد کنگره گرامیداشت5400 شهید کردستان خاطر نشان کرد: یکی از اولویت‌های کاری ما باید اجرای برنامه‌های کنگره باشد که در سال آینده در کردستان برگزار می‌شود و تلاش کنیم تولیدات فرهنگی اثرگذار و ماندگاری داشته باشیم.
شناسه خبر: 1436618 سرویس: استانها

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *