خانه / اجتماعی / رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی کشور: حمایت از هیات پزشکی ورزشی کردستان در سال ۹۶در دستور کار قرار دارد

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی کشور: حمایت از هیات پزشکی ورزشی کردستان در سال ۹۶در دستور کار قرار دارد

سنندج – رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی کشور گفت: تا کنون در ۱۱ استان کشور درمانگاه فیزیوتراپی افتتاح شده است و در سال ۹۶ نیز حمایت از هیات پزشکی ورزشی کردستان در دستور کار فدراسیون قرار دارد.

غلام رضا نوروزی در حاشیه مجمع انتخاباتی هیات پزشکی ورزشی که در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان کردستان برگزار شد در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: فدراسیون پزشکی ورزشی سلامت همگانی و پشتیبانی از ورزش قهرمانی را در دستور کار قرار داده است.
وی افزود: در گذشته در کنار تیم های ورزشی به دلیل اینکه پزشکان و پزشک یاران حضور نداشتند مصدومیت بازیکنان اوج پیدا می کرد و منجر به خداحافظی ورزشکار حرفه ای از ورزش می شد.
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی اظهار داشت: این فدراسیون رشد قابل قبولی در مقابل ورزش داشته و به شکل حرفه ای اکنون پزشک، ماساژور و فیزیوتراپ در کنار تیم ها حضور دارند و فدراسیون هایی نیز که از وضع بهتری برخوردار هستند از مشاوران تغذیه و روانشناسان بهره می گیرند.
نوروزی افزود: پتانسیل خوبی در فدراسیون پزشکی ورزشی از نظر نیرو های متخصص وجود دارد و نمونه ای از تلاش های این چنین متخصصان بازگشت بهداد سلیمی از بند مصدومیت و حضور در رقابت های المپیک ۲۰۱۶ بود.
وی گفت: این فدراسیون در تلاش است که کشور را از لحاظ تمرکز زدایی بیرون آورد و در این راستا پیشرفت هایی نیز داشته ایم و امید است در استان کردستان نیز با حمایت رئیس اداره کل ورزش و جوانان استان یک ساختمان از لحاظ حقوقی در اختیار این هیات قرار گیرد و فدراسیون نیز حمایت های لازم را برای تجهیز کردن این ساختمان انجام خواهد داد.
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی اظهار داشت: افزایش آمار بیمه شدگان در این هیات نشان از آن است که فعالیت هایی انجام و این هیات از تمام پتانسیل های استانی و شهرستانی خود بهره گرفته است.
نوروزی گفت: تا کنون در ۱۱ استان کشور درمانگاه فیزیوتراپی افتتاح شده است و در سال ۹۶ نیز حمایت از هیات پزشکی ورزشی کردستان در دستور کار فدراسیون قرار دارد و انتظار می رود که این مهم نیز هر چه سریعتر اجرایی شود.
وی با بیان اینکه باید امکانات خوبی به صورت تخصصی در مرکز استان وجود داشته باشد، افزود: این استان پتانسیل های خوبی در رشته های هندبال، کشتی، بسکتبال، جودو، بوکس و قایقرانی دارد و باید خدمات خوبی به صورت تخصصی برای قهرمانان انجام شود.
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی عنوان کرد: اگر در مرکز استان امکانات تخصصی وجود داشته باشد کسانی که دسترسی آسانی به تهران نداشته باشند به راحتی می توانند در مرکز استان خدمات در یافت کنند و کسانی که به فدراسیون برای درمان از استان کردستان مراجعه کرده اند فدراسیون به صورت ویژه به آنها خدمت رسانی کرده است.
نوروزی با بیان اینکه رها کردن استان ها کار خوبی نیست و باید آنها فعال شوند، افزود: سال آینده در همین مواقع بررسی خواهیم کرد که استان کردستان نسبت به سال گذشته چه پیشرفت هایی را داشته است.
وی به تعامل با مراکز درمانی مرتبط با هیات پزشکی ورزشی تاکید کرد و گفت: رئیس هیات می تواند با مراکز درمانی مرتبط با هیات پزشکی ورزشی تفاهم نامه هایی امضا کند تا ورزشکاران از امکانات آنجا برای درمان استفاده کنند.
روز گذشته انتخابات هیات پزشکی ورزشی استان کردستان با حضور رئیس فدراسیون برگزار شد و طی آن بابک قطبی با کسب ۱۵ رای از مجموع ۱۷ رغای ماخوذه به عنوان رئیس هیات پزشکی و ورزشی استان برای چهار سال آینده انتخاب شد.

شناسهٔ خبر: ۳۹۲۰۱۵۷ – چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ – ۰۸:۱۲

شناسه خبر : 6343

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 8 =