خانه / سیاسی / رئیس فراکسیون حرکت ملی مجلس ترکیه: روند تجزیه ترکیه پس از انتخابات پارلمانی آغاز می شود

رئیس فراکسیون حرکت ملی مجلس ترکیه: روند تجزیه ترکیه پس از انتخابات پارلمانی آغاز می شود

اوکتای ورال در سخنانی مدعی شد که پس از انتخابات پارلمانی امسال ترکیه، روند تجزیه این کشور زیر نظر حزب عدالت و توسعه و کردها آغاز می شود.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری دوغان، اوکتای ورال، رئیس فراکسیون حزب حرکت ملی ترکیه در مصاحبه مطبوعاتی خود با انتقاد از روند مذاکرات صلح اعلام کرد: روند مذاکرات صلحی که حزب دموکراتیک خلق ها – حزب عدالت و توسعه – حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) تحت عنوان مجادله ملی آغاز کرده اند در واقع اصول اولیه جمهوریت ترکیه و مفهوم دولت ملی در کشور ترکیه را نادیده گرفته است. این روند در واقع همکاری برای تجزیه کردن جمهوری ترکیه است. در واقع مرحله اجرایی پروژه صورت گرفته زیر نظر AKP – HDP – PKK بعد از انتخابات ۷ ژوئن ۲۰۱۵ پارلمان ترکیه این خواهد بود.
وی افزود: روسای مشترک حزب دموکراتیک خلق ها، رئیس دربند پ.ک.ک و رجب طیب اردوغان و احمد داوود اوغلو بازیگران اصلی این روند هستند که همکاری نزدیکی با یکدیگر دارند. کاملا مشخص است که حزب دموکراتیک خلق ها با حزب عدالت و توسعه وارد ائتلاف شده اند. در پشت پرده دیدارهای بسیار زیادی صورت گرفته است که باید در اختیار افکار عمومی قرار داده شود. با جنجال های سیاسی در فضای عمومی کشور و دامن زدن به درگیری های سیاسی میان خود نمی توانند همکاری های پشت پرده را مخفی نگه دارند.
ورال در ادامه عنوان کرد: خودمختاری پروژه اصلی پ.ک.ک در ترکیه است. این پروژه خودمختاری در اساسنامه حزب عدالت و توسعه نیز آمده است. با مطالعه دقیق بخش سیستم ریاست جمهوری در ترکیه متوجه خواهید شد که با به دست آوردن سیستم ریاست جمهوری توسط حزب عدالت و توسعه در ترکیه، منطقه خودمختاری تحت عنوان کردستان به وجود خواهد آمد.

شناسه خبر : 15923

این خبر رو هم ببینید

توصیه ایران به حیدر علی‌اف چه بود؟

کمال خرازی گفت: از ابتدا توصیه ما به حیدر علی‌اف این بود که با همکاری‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + چهار =