رئیس مجلس شورا اسلامی ایران: شیعیان، اهل سنت و کردها از دوستان ما هستند/ تضییع حقوق قومیت‌ها در عراق را قبول نمی کنیم

شیعیان، اهل سنت و کردها همگی از دوستان ما هستند و رابطه بسیار صمیمانه‌ای با رهبران آنها داشته‌ایم و همیشه تاکید کرده‌ایم که در حکومت عراق همه طوایف و قومیت‌ها مشارکت فعال و سازنده داشته باشند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شیعیان، اهل سنت و کردها همگی از دوستان ما هستند و رابطه بسیار صمیمانه‌ای با رهبران آنها داشته‌ایم و همیشه تاکید کرده‌ایم که در حکومت عراق همه طوایف و قومیت‌ها مشارکت فعال و سازنده داشته باشند.
 به گزارش کردپرس، دکتر علی لاریجانی عصر امروز (شنبه 31 خرداد) در همایش ملی «خصوصی‌سازی آموزش فنی و حرفه‌ای، کلید اشتغال پایدار» با گرامیداشت یاد شهید دکتر چمران که جزئیات آن توسط خانه ملت منتشر شد، گفت:ایران همیشه با طوایف و قومیت‌های عراق ارتباط دوستانه‌ای داشته و از حقوق همه آنها حمایت کرده و امروز تضییع حقوق قومیت‌ها و طوایف عراق از طرف هر کسی مورد قبول ما نیست.
لاریجانی افزود: شیعیان، اهل سنت و کردها همگی از دوستان ما هستند و رابطه بسیار صمیمانه‌ای با رهبران آنها داشته‌ایم و همیشه تاکید کرده‌ایم که در حکومت عراق همه طوایف و قومیت‌ها مشارکت فعال و سازنده داشته باشند.
وی درخصوص مسائل منطقه‌ای تصریح کرد: با وجودی که در سوریه انتخابات برگزار شده اما دشمنان حتی با انتخابات نیز در این کشور مخالفت می‌کنند که این موضوع نشان می‌دهد آنان به دنبال هدف‌های دیگری هستند.
رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برخی که از تروریست‌ها حمایت می‌کنند بدانند که در سال‌های اخیر وضعیت عراق دموکراتیک بوده بنابراین بهانه‌ای برای کشتار و فعالیت‌های تروریستی، علیه مردم مظلوم باقی نمی‌ماند.
لاریجانی گفت: فعالیت تروریست‌ها در عراق و سوریه به دلیل مخالفت با ساختار دموکراتیک است و مسئله آنها این است که نمی‌خواهند طوایف در عراق به آرامی زندگی کنند.
 
 
کد مطلب: 65039  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۴/۱  |  ساعت: ۸ : ۱۷

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *