رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس: نرخ بیکاری در کردستان 2 برابر میانگین کشوری است

رئیس مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس گفت: نرخ بیکاری در استان کردستان حدود 2برابر میانگین کشوری است.
 

  
رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس:
نرخ بیکاری در کردستان 2 برابر میانگین کشوری است
رئیس مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس گفت: نرخ بیکاری در استان کردستان حدود 2برابر میانگین کشوری است.
حامد قادرمرزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دهگلان اظهار داشت: سفر اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به کردستان گام مثبتی برای افزایش اعتبارات بحث عمران و کاهش مشکلات مردم کردستان خصوصا مردم دهگلان و قروه بود.
وی ضمن اشاره به مشکلات بارز دهگلان، خاطرنشان کرد: بیمارستان دهگلان از جمله دغدغه‌های اصلی مردم این شهرستان است که تاکنون برای این بیمارستان 32 تختخوابی، 4 میلیارد تومان هزینه شده است.
رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این بیمارستان برای اتمام 3 میلیارد تومان اعتبار دیگر نیز نیاز دارد و بودجه آن به تصویب رسیده است.
نماینده مردم دهگلان و قروه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نباید بیمارستان دهگلان به پروژه میراث فرهنگی تبدیل شود.
وی همچنین با اشاره به اینکه کتابخانه دهگلان مشکل اساسی دارد، گفت: وضعیت راه‌های روستایی ارتباطی دهگلان قابل قبول نیست.
قادرمرزی، احداث کنارگذر دهگلان را از پروژه‌های در دست اجرای این شهرستان عنوان کرد و گفت: برای ساخت این کمربندی 5 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی افزود: کردستان به علت مرزی بودن در سال‌های دفاع مقدس و دهه اول انقلاب شکوهمند اسلامی درگیر جنگ تحمیلی بود و مردم غیور و مرزدار کردستان با جان و مال خویش در شهر و روستا و محل زندگی‌شان همواره از انقلاب اسلامی و کشور دفاع کردند.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: جنگ فرصت سرمایه‌گذاری و کار برای توسعه را از استان گرفت  و این مهم خود دلیلی برای توسعه‌نیافتگی استان کردستان است.
قادرمرزی با بیان اینکه درآمد سرانه مردم کردستان بسیار کمتر از نصف میانگین درآمد سرانه مردم کشور است، گفت: این مهم در حالی است که میزان بیکاری در کردستان حدود 2 برابر بیکاری کشور است.
به گفته وی، مشکلات عدیده‌ای در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت، راه و حمل و نقل، بهداشت و درمان، آموزش عالی، آموزش و پرورش، عمران شهری و روستایی و خصوصا اشتغال از دیرباز در کردستان و خصوصا شهرستان‌های قروه و دهگلان وجود داشته و دارد و متاسفانه گذشت زمان نیز بر آن افزوده است.
رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: لازم است دولت برای توسعه کردستان کاری بکند و تا زمانی که فعالیتی اساسی برای کردستان صورت نگیرد حرف‌ها فقط در حد شعار باقی خواهند ماند.
 
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *