خانه / اجتماعی / رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس: نرخ بیکاری در کردستان ۲ برابر میانگین کشوری است

رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس: نرخ بیکاری در کردستان ۲ برابر میانگین کشوری است

رئیس مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس گفت: نرخ بیکاری در استان کردستان حدود ۲برابر میانگین کشوری است.
 

  
رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس:
نرخ بیکاری در کردستان ۲ برابر میانگین کشوری است
رئیس مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس گفت: نرخ بیکاری در استان کردستان حدود ۲برابر میانگین کشوری است.
حامد قادرمرزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دهگلان اظهار داشت: سفر اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به کردستان گام مثبتی برای افزایش اعتبارات بحث عمران و کاهش مشکلات مردم کردستان خصوصا مردم دهگلان و قروه بود.
وی ضمن اشاره به مشکلات بارز دهگلان، خاطرنشان کرد: بیمارستان دهگلان از جمله دغدغه‌های اصلی مردم این شهرستان است که تاکنون برای این بیمارستان ۳۲ تختخوابی، ۴ میلیارد تومان هزینه شده است.
رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این بیمارستان برای اتمام ۳ میلیارد تومان اعتبار دیگر نیز نیاز دارد و بودجه آن به تصویب رسیده است.
نماینده مردم دهگلان و قروه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نباید بیمارستان دهگلان به پروژه میراث فرهنگی تبدیل شود.
وی همچنین با اشاره به اینکه کتابخانه دهگلان مشکل اساسی دارد، گفت: وضعیت راه‌های روستایی ارتباطی دهگلان قابل قبول نیست.
قادرمرزی، احداث کنارگذر دهگلان را از پروژه‌های در دست اجرای این شهرستان عنوان کرد و گفت: برای ساخت این کمربندی ۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی افزود: کردستان به علت مرزی بودن در سال‌های دفاع مقدس و دهه اول انقلاب شکوهمند اسلامی درگیر جنگ تحمیلی بود و مردم غیور و مرزدار کردستان با جان و مال خویش در شهر و روستا و محل زندگی‌شان همواره از انقلاب اسلامی و کشور دفاع کردند.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: جنگ فرصت سرمایه‌گذاری و کار برای توسعه را از استان گرفت  و این مهم خود دلیلی برای توسعه‌نیافتگی استان کردستان است.
قادرمرزی با بیان اینکه درآمد سرانه مردم کردستان بسیار کمتر از نصف میانگین درآمد سرانه مردم کشور است، گفت: این مهم در حالی است که میزان بیکاری در کردستان حدود ۲ برابر بیکاری کشور است.
به گفته وی، مشکلات عدیده‌ای در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت، راه و حمل و نقل، بهداشت و درمان، آموزش عالی، آموزش و پرورش، عمران شهری و روستایی و خصوصا اشتغال از دیرباز در کردستان و خصوصا شهرستان‌های قروه و دهگلان وجود داشته و دارد و متاسفانه گذشت زمان نیز بر آن افزوده است.
رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: لازم است دولت برای توسعه کردستان کاری بکند و تا زمانی که فعالیتی اساسی برای کردستان صورت نگیرد حرف‌ها فقط در حد شعار باقی خواهند ماند.
 
 

شناسه خبر : 9301

این خبر رو هم ببینید

اراضی ملی؛ معضلی که دست از سر سقزی ها بر نمی دارد

اراضی ملی یا تداخل مالکیت اراضی داخل محدوده یا روستاهای شهرستان سقز، معضلی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − پنج =