رئیس پلیس راه استان کردستان: ‌کاهش ۱۰ درصدی تصادفات در سطح جاده‌های کردستان/در ‌کردستان اصلاً آزاد‌راه نداریم

رئیس پلیس راه ‌کردستان گفت: در سه ماهه نخست امسال ‌شاهد کاهش ۱۰ درصدی تصادفات در محورهای استان هستیم.

به گزازش خبرگزای تسنیم از سنندج، سرهنگ عیسی گوهری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اشاره به طرح‌های تابستانی اظهار داشت: طرح تابستانی پلیس راه استان کردستان از یکم تیرماه جاری آغاز شده و تا یکم مهرماه نیز ادامه دارد.
وی گفت: سال گذشته در طرح تابستانی با همکاری و همدلی مردم و اصحاب رسانه شاهد کاهش 27 درصدی تلفات در سطح جاده‌های کردستان بودیم و خوشبختانه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 37 نفر کمتر جان خود را از دست دادند.
رئیس پلیس‌راه استان کردستان تصریح کرد: خوشبختانه امسال در طرح‌های نوروزی شاهد کاهش حدود 50 درصدی حوادث و  تلفات در سطح جاده‌های کردستان بودیم و در سه ماهه نخست امسال نیز شاهد کاهش 10 درصدی تصادفات در محورهای استان هستیم.
وی گفت: بیشترین ساعت تصادفات جاده‌ای کردستان مربوط به ساعات 16 تا 20 عصر و روزهای پنجشنبه و جمعه بوده که دلیل آن هم تعطیلی و ترددهای زیادی است که انجام می‌شود.
گوهری با اشاره به بررسی‌های انجام شده در ارتباط با علت تصادفات سطح جاده‌های کردستان افزود: به طور متوسط 30 درصد تا 40 درصد از حوادث مربوط به پلاک خودروهای خارج از شهرستان‌های استان است.
96 کیلومتر جاده مریوان “جاده فرعی” محسوب می‌شود
وی با بیان اینکه جاده مریوان که 96 کیلومتر بوده “جاده فرعی” است، اظهار کرد: در استان کردستان اصلاً آزاد‌راه نداریم و بزرگراهی نیز که وجود دارد کمتر از 15 درصد بوده و اکثر جاده‌‌های استان فرعی و کاربری ترانزیت دارند.
رئیس پلیس‌راه استان کردستان گفت: نواقص و مشکلاتی که در سطح جاده‌ای استان به ما اعلام می‌کنند فوراً پیگیری و بررسی می‌کنیم اما انتظار داریم که همه دستگاه‌های متولی نیز همکاری لازم را داشته باشند تا شاهد کاهش تصادفات در سطح استان باشیم.
66 دردصد از تصادفات جاده‌های کردستان مربوط به رنج سنی 20 تا 40 سال است
وی گفت: 66 درصد از تصادفاتی که در جاده‌های سطح استان کردستان اتفاق می‌افتد مربوط به رانندگان 20 تا 40 سال سن بوده و 40 درصد از حوادث نیز به‌دلیل واژگونی خودروها بوده است که رانندگان از سرعت مطمئنه تخطی می‌کنند.
رئیس پلیس‌راه استان کردستان خاطر نشان کرد: تا پایان شهریورماه 41 دستگاه دوربین ثبت تخلفات در جاده‌های سطح استان کردستان نصب می‌شود و راه‌اندازی آن در کاهش تخلفات تاثیرگذار بوده و سرعت متوسطه فاصله‌ بین دوربین‌ها را می‌سنجد.
وی گفت: سامانه “سپه‌تن” قابلیت بسیار خوبی دارد و رانندگانی که بخواهند فرار یا قانون‌گریزی کنند این سامانه در تمام پاسگاه‌های انتظامی سطح استان نصب و قابل رصد بوده و یکی از مزایای آن ثبت سرعت از مبدء تا مقصد است.
سامانه “سپه‌تن” تخلفات احتمالی رانندگان را ثبت می‌کند
گوهری افزود: سامانه “سپه‌تن” تخلفات احتمالی رانندگان را ثبت می‌کند و 10 کیلومتر مانده به مقصد به پاسگاه بین‌راهی اعلام می‌شود و در صورت مشاهده هرگونه تخلفی برابر قانون با آنها برخورد می‌شود.
وی اظهار کرد: 23 درصد از تصادفات جاده‌ای سطح استان ناشی از تجاوز و انحراف به چپ بوده  علت آن نیز خستگی و خواب‌آلودگی است؛ امیدواریک که همه با برای کاهش تلفات همکاری‌های لازم را داشته باشیم.
شناسه خبر: 1445869

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *