خانه / اجتماعی / رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کردستان: کردستان در زمینه مواد مخدر از استان‌های پاک کشور است  

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کردستان: کردستان در زمینه مواد مخدر از استان‌های پاک کشور است  

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کردستان گفت: استان کردستان از لحاظ وجود مواد مخدر از جمله استان‌های پاک در کشور است و میانگین اعتیاد در این استان بسیار پایین تر از استان‌های دیگر کشور است.
 

علیرضا دلیری ظهر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران رسانه‌های جمعی کردستان، اظهار کرد: تاکنون پلیس مبارزه با مواد مخدر با تلاش گسترده‌ای که داشته توانسته بسیاری از رکوردها را تحقق ببخشد و کشفیات را افزایش دهد.
وی گفت: در بحث سیاست‌گذاری مواد مخدر توجه و تلاش پلیس بیشتر به سمت شرق کشور است زیرا عمده این مواد توسط قاچاقچیان از این مناطق وارد کشور می‌شود .
سرپرست پلیس مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: هدف مرکز مبارزه با ورود مواد مخدر به کشور است چرا که این کار را یکی از راه‌های مؤثر مبارزه با پدیده اعتیاد می‌دانیم.
وی گفت: استان کردستان از لحاظ وجود مواد مخدر از جمله استان‌های پاک در کشور است و میانگین اعتیاد در این استان بسیار پایین تر از استان‌های دیگر کشور است.
دلیری افزود: بستر مواد مخدر سود‌آور است و درآمد خوبی دارد و این دلیل عمده‌ای است که سبب شده مجرمان به فروش و توزیع آن روی بیاورند.
وی با اشاره به هم‌جواری کردستان با استان آذربایجان غربی و ورود مواد صنعتی مخدر از این استان به کردستان گفت: مصرف شیشه و مواد صنعتی افزایش پیدا کرده که آموزش‌های اینترنتی یکی از دلایل این روند است.
سرپرست پلیس مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: در بحث مبارزه با مواد مخدر در سطوح مختلف  و در اماکن عمومی و از طریق رسانه‌ها باید آموزش‌هایی به مردم داده شود تا مصرف مواد مخدر روند کاهشی پیدا کند.
وی اعتیاد را یکی از عوامل طلاق در کشور دانست و گفت: مطابق آمارها ۵۰ درصد طلاق‌ها در سطح کشور منشا اعتیاد دارند که ۵۳ درصد این افراد شاغل هستند.
منبع: خبرگزاری تسنیم
 

شناسه خبر : 9035

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =