خانه / اجتماعی / رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کردستان: کردستان در زمینه مواد مخدر از استان‌های پاک کشور است  

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کردستان: کردستان در زمینه مواد مخدر از استان‌های پاک کشور است  

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کردستان گفت: استان کردستان از لحاظ وجود مواد مخدر از جمله استان‌های پاک در کشور است و میانگین اعتیاد در این استان بسیار پایین تر از استان‌های دیگر کشور است.
 

علیرضا دلیری ظهر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران رسانه‌های جمعی کردستان، اظهار کرد: تاکنون پلیس مبارزه با مواد مخدر با تلاش گسترده‌ای که داشته توانسته بسیاری از رکوردها را تحقق ببخشد و کشفیات را افزایش دهد.
وی گفت: در بحث سیاست‌گذاری مواد مخدر توجه و تلاش پلیس بیشتر به سمت شرق کشور است زیرا عمده این مواد توسط قاچاقچیان از این مناطق وارد کشور می‌شود .
سرپرست پلیس مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: هدف مرکز مبارزه با ورود مواد مخدر به کشور است چرا که این کار را یکی از راه‌های مؤثر مبارزه با پدیده اعتیاد می‌دانیم.
وی گفت: استان کردستان از لحاظ وجود مواد مخدر از جمله استان‌های پاک در کشور است و میانگین اعتیاد در این استان بسیار پایین تر از استان‌های دیگر کشور است.
دلیری افزود: بستر مواد مخدر سود‌آور است و درآمد خوبی دارد و این دلیل عمده‌ای است که سبب شده مجرمان به فروش و توزیع آن روی بیاورند.
وی با اشاره به هم‌جواری کردستان با استان آذربایجان غربی و ورود مواد صنعتی مخدر از این استان به کردستان گفت: مصرف شیشه و مواد صنعتی افزایش پیدا کرده که آموزش‌های اینترنتی یکی از دلایل این روند است.
سرپرست پلیس مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: در بحث مبارزه با مواد مخدر در سطوح مختلف  و در اماکن عمومی و از طریق رسانه‌ها باید آموزش‌هایی به مردم داده شود تا مصرف مواد مخدر روند کاهشی پیدا کند.
وی اعتیاد را یکی از عوامل طلاق در کشور دانست و گفت: مطابق آمارها ۵۰ درصد طلاق‌ها در سطح کشور منشا اعتیاد دارند که ۵۳ درصد این افراد شاغل هستند.
منبع: خبرگزاری تسنیم
 

شناسه خبر : 9035

این خبر رو هم ببینید

اراضی ملی؛ معضلی که دست از سر سقزی ها بر نمی دارد

اراضی ملی یا تداخل مالکیت اراضی داخل محدوده یا روستاهای شهرستان سقز، معضلی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 2 =