خانه / اجتماعی / رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی سنندج: توسعه گردشگری مهمترین اقدام برای حل معضل بیکاری درکردستان است

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی سنندج: توسعه گردشگری مهمترین اقدام برای حل معضل بیکاری درکردستان است

سنندج – رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج عنوان کرد: توسعه گردشگری مهمترین راه حل برای معضل بیکاری درکردستان است.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج در سال جدیدشامگاه دوشنبه با حضور اعضای اتحادیه شرکت های تعاونی صنایع دستی، دبیر اجرایی اتاق سنندج، نایب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران، خانه صنایع دستی حبیبی و اعضای فعال این کمیسیون در محل اتاق سنندج تشکیل شد.
رئیس کمیسیون گردشگری، اقتصاد هنر و ورزش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج در این نشست گفت: باید تلاش کنیم تا گردشگری را به عنوان یکی از راه های شکوفایی اقتصاد استان به دغدغه مسئولین تبدیل کنیم و این ظرفیت بهره ببریم.
محمد نجیب اداک بیان کرد: تعطیلی شاخص ترین واحدهای تولیدی استان هجوم سیل عظیم بیکاران به جامعه را به همراه دارد و باید برای آن فکر اساسی کرد.
وی اظهارداشت: در این شرایط، گردشگری به عنوان یکی از مباحث اصلی برون رفت از وضعیت فعلی مطرح است و در نتیجه نیاز به اخذ تصمیمات کلیدی در این خصوص است.
رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج ادامه داد: در مرحله نخست دید مردم استان به ویژه روستاها را در نحوه و ارتباط با گردشگران اصلاح کرد تا بتوانیم زمینه جذب گردشگر را فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی بودجه کافی برای توسعه گردشگری استان را ندارد، افزود: یکی از نگرانی های اصلی بخش خصوصی توسعه نیافتگی صنعت گردشگری استان است بنابراین فعالان این بخش باید در کنار بخش دولتی و با کمک هم برنامه ای مناسب را برای بهبود این وضعیت تدوین کنند.
دبیر اجرایی اتاق بازرگانی سنندج هم در این جلسه گفت: استان کردستان شهر هزار مسجد و تپه هاست ولی متاسفانه با احداث سازه هایی در میان نقاط گردشگری و مناظر دیدنی شهر، مانع از قرار گیری این مناظر در انظار عمومی شده اند.
رئیس آژانس طبیعت گردی شوان گشت گفت: ما اگر تمام میراثی را که در حوزه  گردشگری از گذشتگان برجای مانده است حفظ کنیم و آنها را دوباره شکوفا کنیم می توانیم تحولی عظیم در اقتصاداستان ایجاد کنیم.
شوان نصرت پور عنوان کرد: استان کردستان  از لحاظ طبیعت پتانسیل بارزی نسبت به استان های دیگر داشته و می توان از این ظرفیت در راستا  تقویت بوم گردی و اکوتوریسم استفاده کرد.
وی با اشاره بر لزوم اصلاح دید گردشگری دراستان بیان کرد: ۱۹۵۰ روستا در استان کردستان وجود دارد که هریک از آنها  امکان طرح به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری در سطح کشور را دارند  به علاوه  حدود ۳۰ مسیر گردشگری جدید نیز  در کردستان ثبت شده اند که می توانند کمک شایانی به توسعه گردشگری استان کنند.

شناسهٔ خبر: ۳۶۰۲۵۸۳ – سه‌شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ – ۰۹:۳۵
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 6741

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 5 =