خانه / ورزشی / راه‌اندازی ورزش‌های زمستانی در کردستان  

راه‌اندازی ورزش‌های زمستانی در کردستان  

استاندار کردستان گفت: با توجه به ظرفیت بالای کردستان باید مطالعاتی در خصوص ایجاد و راه‌اندازی ورزش‌های زمستانی در این استان انجام شود.
 

عبدالمحمد زاهدی در نشست وزیر ورزش و جوانان با رؤسا و نائب رئیسان هیئت‌های ورزشی و مدیران سازمان‌های مردم نهاد کردستان در استانداری این استان اظهار کرد: ثبات مدیریت در هر سازمانی در بهبود امور تأثیر فراوانی دارد.
وی با یادآوری اینکه دو ویژگی مهم برای انتصاب مدیرکل جدید ورزش و جوانان کردستان مورد نظر وزارت بوده است، افزود: نخستین مسئله انتخاب مدیری از جنس ورزش بود.
استاندار کردستان با تأکید بر اینکه جولایی از این مؤلفه برخوردار است تصریح کرد: وی از ورزشکاران صاحب نام و دارای سابقه در تیم ملی دوومیدانی است.
زاهدی مورد دیگر را جوان بودن مدیر عنوان کرد و ابراز داشت: این مهم در مدیرکل جدید نیز به چشم می‌خورد اگر چه باید به این نکته نیز اشاره کرد که مدیران سابق نیز زحمات فراوانی برای استان متحمل شدند.
وی با بیان اینکه خود من با محیط‌های ورزشی آشنا هستم تصریح کرد: با وجود استعدادهای فراوان در کردستان متأسفانه حضور ورزش این استان در عرصه ملی کمرنگ بوده است.
استاندار کردستان برگزاری مسابقات ورزشی و جشنواره‌ها به میزبانی استان کردستان در مواردی که این امکان وجود دارد را خواستار شد.
زاهدی این مسئله را به منظور فراهم شدن عرصه ظهور جوانان کردستانی مهم دانست و گفت: با توجه به ظرفیت بالای کردستان باید مطالعاتی در خصوص ایجاد و راه‌اندازی ورزش‌های زمستانی در این استان انجام شود.
وی خاطر نشان کرد: باید بر روی نوع استعدادهای ورزشی استان مطالعه دقیق و کاملی صورت بگیرد تا بیشترین سرمایه‌گذاری‌ها به سمت ان ورزش‌ها سوق داده شود.
استاندار کردستان با تأکید بر لزوم توجه به ورزش‌های بومی و محلی خاطرنشان کرد: باید جشنواره این ورزش‌ها به میزبانی استان کردستان را داشته باشیم.
زاهدی اظهار کرد: پس از ادغام ورزش و جوانان همانگونه که تقویت هیئت‌های ورزشی اصل مهمی است باید از سازمان‌های مردم‌نهاد نیز حمایت و مورد توجه مدیرکل ورزش و جوانان استان باشد.
استفاده از پیشکسوتان ورزشی
وی از حضور یک فرد ورزشی در مسند وزارت ورزش و جوانان ابراز خشنودی کرد و افزود: این مسئله موجب امیدواری در جامعه ورزشی کشور شده است.
استاندار کردستان خواستار استفاده مدیرکل ورزش و جوانان این استان از پیشکسوتان ورزشی با رعایت ملاک و شاخص‌های مربوط به مدیریت شد.
زاهدی در پایان ابراز امیدواری کرد با اتخاذ تدابیر لازم فصلی نو در عرصه ورزش کردستان محقق شود و ورزشکاران استان به آنچه شایستگی‌اش را دارند دست یابند.

شناسه خبر : 11219

این خبر رو هم ببینید

انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان

تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان در راستای توسعه شهری و ایده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + دوازده =