راهیابی دو فیلم از کردستان به چهاردهمین جشنواره فیلم کوتاه رضوی

دو اثر تولیدی حوزه هنری کردستان به بخش مسابقه «فیلم‌های کوتاه » چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی استان گلستان راه یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، دو فیلم کوتاه «نهست» به نویسندگی و کارگردانی زانیار لطفی و  «آخرین غروب» به نویسندگی و کارگردانی  صباح محمدی به بخش  داستانی مسابقه « فیلم های کوتاه » چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی استان گلستان راه پیدا کردند.

فیلم کوتاه «نهست» که پیش از این در چندین جشنواره مطرح از جمله عنوان برتر آثار وتولیدات صدا وسیمای مراکز استانی ، عنوان برتر شانزدهمین دوسالانه جشنواره بین المللی مقاومت را کسب کرده است از تولیدات مشترک حوزه هنری با صدا و سیمای مرکز کردستان است که در آن شهرام میرزایی کردستانی، رامتین مرادی، بختیار خلیلی، محمد ساعد رشیدی، عزیز نعمتی، ژیوار لطفی، ماردین نعمتی به عنوان بازیگر، آکو زندکریمی به عنوان دستیار کارگردان و برنامه ریز، سوران رحیمی به عنوان دستیار کارگردان، ساحل محمدی منشی صحنه، سامان حسین پور به عنوان عکاس، آرمین پور محمد مدیر تولید، سامان عبیدی به عنوان مدیر تدارکات، کامران بهرامی تدارکات، زانا خسروی مسئول حمل و نقل در کنار نوید زارع تصیویربردار، ئه هون احمدی و امیر فلاح دستیاران تصویر، ژیرو قبادی، صدابردار، کارگردان این فیلم زانیار لطفی که مدیر گروه تصویربرداری را نیز بر عهده دارد همراهی می‌کند.

گفتنی است؛ «نهست» اصطلاحی نظامی است و به سربازی که از خدمت سربازی غیبت نماید اطلاق می‌شود.

فیلم کوتاه « آخرین غروب» به کارگردانی و نویسندگی صباح محمدی با تصویر برداری شورش وکیلی به موضوع تأثیرجنگ در مناطق مرزی پرداخته و در یک داستان کوتاه پنج دقیقه ای به مشکلات مین های باقی مانده در مناطق مرزی می پردازد.

همچنین در این جشنواره در بخش مستند فیلم «کاک ئیره ج» به کارگردانی جمشید فرجوند فردا و مستند «مادرمهرداد» به کارگردانی سید رضا سید فاتحی از فیلمسازان بیجاری و در بخش فیلمنامه اثر«چمدان» به نویسندگی سامان حسین پور و آکو زندکریمی به بخش نهایی این جشنواره راه پیدا کرده اند. 

چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی به دبیری سعید نجاتی با محوریت سیره ی علمی و عملی امام رضا (ع) به همت و مشارکت سازمان سینمایی نظارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد بین المللی امام رضا(ع) و اداره ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان چهارم تا هفتم اسفند ماه در گرگان برگزار خواهد شد.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *