خانه / اجتماعی / راه ارتباطی ۱۵ روستای دهگلان مسدود شد  

راه ارتباطی ۱۵ روستای دهگلان مسدود شد  

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان دهگلان از انسداد راه ارتباطی ۱۵ روستای این شهرستان خبر داد و گفت: ۵ اکیپ در راستای بازگشایی راه‌های روستایی فعال شده‌اند.
 

محمود قبادی اظهار کرد: در محورهای اصلی و فرعی این شهرستان تردد بدون کوچک‌ترین مشکلی امکان‌پذیر است.
به گفته رئیس اداره راه و شهرسازی دهگلان، در محورهای روستایی اکیپ‌های مستقر در حال بازگشایی راه ارتباطی ۱۵ روستای مسدود شده هستند.
وی میزان بارش برف را در این شهرستان ۱۶ سانتی‌متر عنوان کرد و افزود: ۳ اکیپ اداره راه و شهرسازی دهگلان، ۲ اکیپ پیمانکار بخش خصوصی و ۹ تراکتور برف‌روب در مسیرهای مواصلاتی فعال شده‌اند.
قبادی با بیان اینکه به محض قطع‌ شدن بارش برف در کم‌ترین زمان راه‌های مسدود شده بازگشایی خواهند شد، تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی‌ها و با توجه به اکیپ‌های فعال در صورت مساعد بودن آب و هوا تا فردا راه‌های ارتباطی روستاهای مسدود این شهرستان باز می‌شود.
رئیس اداره راه و شهرسازی دهگلان با بیان اینکه عوامل اجرایی برای رفع این مهم در مسیر هستند، خاطرنشان کرد: بارش برف مانع اصلی در بازگشایی سریع راه‌های مسدود شده است.
قبادی به تعدادی از روستاهای مسدود شده این شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: قلعه‌گاه، شابلاغی، چشمه دراز، رامل، آلی‌پینک، تازه‌آباد، کانی‌گلزار، گزگزاره، سراب شیخ‌حسن، بریاخان، چیلک، زاخه، چشماق‌اره، سراب دوکل و گزگزاره سفلا از جمله این روستاها هستند.
این مسئول با اشاره به اینکه ۵ دستگاه برف‌روبی این شهرستان به علت فرسودگی و نقص فنی از کار افتاده‌اند، تصریح کرد: مسئولان باید بیشتر به این مهم توجه کنند و اعتبارات خاصی را برای رفع این معضل تخصیص دهند.
وی ضمن انتقاد از فرسودگی دستگاه‌های برف‌روبی این شهرستان خاطرنشان کرد: فرسودگی دستگاه‌ها عامل اصلی کندی در روند برف‌روبی روستاهای این شهرستان بوده و مانعی برای خدمات‌رسانی مطلوب است.
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان دهگلان گفت: رانندگان و هموطنان باید از ترددهای غیرضروری پرهیز کرده و یا لزوماً از زنجیر چرخ استفاده کنند و وسایل گرمایشی نیز با خود به همراه داشته باشند.
 

شناسه خبر : 9617

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 18 =