خانه / سیاسی / رایزنی نماینده سنندج با آلمانی ها برای سرمایه گذاری در کردستان

رایزنی نماینده سنندج با آلمانی ها برای سرمایه گذاری در کردستان

سرویس کردستان- نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز با یک گروه آلمانی در راستای تشویق و جذب آنان به سرمایه گذاری در استان کردستان دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دکتر سیدمهدی فرشادان، نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه سال هاست که جذب سرمایه گذاری اولویت اول استان عنوان می شود، خاطرنشان کرد: متاسفانه تاکنون شاهد اقدامات عملی بسیار اندکی در این حوزه بوده ایم.
وی اظهار کرد: توسعه سرمایه گذاری امری خطیر است که تحقق آن نیازمند همکاری قوای سه گانه کشور در کنار همراهی و همکاری مردم و بخش خصوصی است.
دکتر فرشادان با بیان اینکه در حال حاضر برخی جناح بازی های سیاسی در کردستان بسیاری از امور استان را تحت الشعاع قرار داده و متاسفانه برخی دولتمردان نیز به جای دوری گزینی از این فضای ضد توسعه ای به مسایل حاشیه ای دامن می زنند، خواستار تمرکز تمامی دست اندرکاران استانی بر روی مسایل و مشکلات مردم کردستان شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از چندین نوبت دیدار و گفت و گو با یک گروه آلمانی برای تشویق آنان به سرمایه گذاری در کردستان خبر داد.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی افزود: در دیدار ۲ ساعته ظهر امروز با تشریح وضعیت اقلیمی و استعدادهای بالقوه و خدادادی استان کردستان از قبیل وجود ذخایر فراوان معدنی، منابع آب، اراضی مناسب کشاورزی و نیروی انسانی تحصیلکرده و کارآمد استان، تلاش شد هماهنگی های لازم برای فراهم کردن مقدمات سفر این گروه سرمایه گذاری به کردستان فراهم شود.
وی با بیان اینکه گروه سرمایه گذاری مذکور اعضای تیم همراهان وزیر اقتصاد کشور آلمان هستند که در آینده نزدیک به ایران سفر می کند، خاطرنشان کرد: این گروه آمادگی دارد به میزان یک میلیون یورو در حوزه ساخت قطعات مورد نیاز پروژه های ساختمانی در کردستان سرمایه گذاری کند.
دکتر فرشادان افزود: در صورت تحقق این سرمایه گذاری در فاز اول ظرفیت اشتغال مستقیم ۳۰۰ نفر فراهم می شود.
 نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی از آمادگی این گروه سرمایه گذاری برای سهیم کردن مردم و بخش خصوصی استان و مشارکت دادن آن ها در طرح های خود خبر داد و با یادآوری این نکته که در صورت عدم تمایل مردم و بخش خصوصی به این کار، گروه مذکور خود تمام یک میلیون یورو سرمایه گذاری را تعهد می کند، گفت: علاوه بر حوزه ساخت قطعات مورد نیاز پروژه های ساختمانی، تیم آلمانی در پروژه های مرتبط با دامپروری که ظرفیت آن در استان وجود دارد نیز توانایی سرمایه گذاری دارند.
وی در پایان با اشاره به اینکه سرمایه گذاری های این گروه آلمانی ابتدائا در شهرستان دیواندره و در مرحله بعدی در شهرستان کامیاران پیش بینی شده است، ضمن درخواست از مدیران دستگاه های اجرایی استان برای همکاری و تعامل با سرمایه گذاران داخلی و خارجی که کردستان را به عنوان مقصد سرمایه گذاری انتخاب می کنند، تاکید کرد: دغدغه اصلی من از ابتدای حضور در مجلس دهم به عنوان نماینده مردم فهیم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران تلاش برای جذب اعتبار و سرمایه گذاری در راستای برداشتن گام های اولیه و اساسی در جهت توسعه کردستان بوده است.کد مطلب: ۱۰۸۲۱۶لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13065

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =