رسانه ها نمایندگان افکار عمومی هستند/ مديران كردستان از نقدهاي خبرنگاران استقبال كنند  

استاندار کردستان گفت: در هر کشوری و حکومتی رسانه ها نمایندگان افکار عمومی در جامعه هستند.
 

عبد المحمد زاهدی شامگاه یکشنبه در دیدار با اعضای هیئت مدیره و بازرسان خانه مطبوعات استان کردستان اظهار داشت: رسانه‌‌ها، احزاب و سازمان ‌های مردم نهاد به عنوان نمایندگان افکار عمومی هستد و می توانند در توسعه همه جانبه استان نقش بسزایی را ایفا کنند.
وی با اشاره به این مطلب که رفع مشکلات و ارائه راه حل های مناسب بدون استفاده از دیدگاه رسانه‌ ها امکان پذیر نیست، افزود: باید همه مدیران استان از نقد های رسانه‌ ای استقبال کنند و در این مسیر نیز رسانه‌ ها در کردستان آزاد هستند که از هر مدیری نقد منصفانه با رعایت حریم ها و ارزش ها داشته باشند.
استاندار کردستان بیان کرد: داشتن نگاه سلیقه ای مدیران نسبت به رسانه های استان کار اشتباهی است و مدیران باید با نگاهی بازتر و منتقدانه تر به کار خود بپردازند.
زاهدی یادآور شد: رفع مشکلات و دغدغه های اصحاب رسانه در استان کردستان یکی از اولویت های کاری استانداری است و انتظار می رود با بستر سازی تعاملات مناسب بین مدیران و رسانه ها زمینه را برای توسعه همه جانبه استان فراهم کنیم.
وی ادامه داد: برگزاری جشنواره های فصلی مطبوعات در استان حرکت مناسبی در راستای ارتقای رسانه در کرستان است و موضوع آموزش و گسترش فعالیت های رسانه ای نیز باید با جدیت پیگیری شود.
استاندار کردستان گفت: ساخت مجتمع رسانه ‌ای و اختصاص زمین برای این امر را در دستور کار قرار می دهیم و انتظار می رود در کمترین زمان ممکن بتوانیم مجتمع رسانه ای را در استان کردستان راه اندازی کنیم.
زاهدی اظهار داشت: خوشبختانه در حال حاضر فضای رسانه ای کردستان در وضعیت مناسبی است و انتظار می رود با تغییر نگرش بعضی از مسولان زمینه برای تعامل مناسب رسانه و مدیران استان فراهم شود.
در ادامه این جلسه رئیس خانه مطبوعات کردستان افزود: ضعف بنیه مالی چالش اصلی پیش روی مطبوعات استان کردستان است.
سیلمان الله‌ مرادی بیان کرد: برگزاری ششمین جشنواره مطبوعات غرب کشور، برپایی سه کارگاه آموزشی و فراهم ‌کردن زمینه خانه ‌دارشدن تعداد دیگری از اصحاب رسانه استان در قالب فاز دوم طرح مسکن مهر از جمله فعالیت‌ های هیئت مدیره دور پنجم است.
وی یادآور شد: از لحاظ نیروی انسانی کارآمد و تحصیل کرده استان در حوزه رسانه مشکلی نداشته و هم‌ اکنون بیش از 120 نفر از فعالان رسانه ‌ای استان نیز عضو خانه مطبوعات هستند.
لزوم اصلاح نگاه های سلیقه ای برمطبوعات کردستان
مدیر خانه مطبوعات استان کردستان گفت: در حال حاضر برنامه‌ های پیشنهادی حوزه رسانه استان در سال 93 در دست تدوین است و انتظار می رود با تدوین این برنامه بسیاری از مشکلات حوزه رسانه ای استان حل شود.
کامل گلباغی اظهار داشت: برای سال آینده چندین برنامه‌ مهم پیشنهاد از جمله برگزاری جشنواره منطقه‌ ای مطبوعات ورزشی و جشنواره مطبوعات و رسانه‌ های کردی شده و انتظار می رود با برنامه ریزی مناسب زمینه را برای حضور تمامی خبرنگاران و رسانه های تخصصی نیزفراهم کنیم.
سردبیر هفته‌ نامه محلی ئاگرین روژ در ادامه افزود: متأسفانه شاهد یک نگاه امنیتی سلیقه‌ ای بر فعالیت‌ های رسانه‌ ای در کردستان هستیم که همین امر تا حد زیادی بر عملکرد رسانه تاثیر گذار بوده است.
 محمود محمودی بیان کرد: متاسفانه نگاه سلیقه ای در استان باعث شده است که بیش از 40 نفر از فعالان رسانه‌ ای کردستان به خارج از کشور مهاجرت کنند.
وی یادآور شد: انتظار می رود حذف نگاه سلیقه ای به رسانه ها د راولویت کاری دولت یازدهم باشد تا شاهد بازسازی اعتماد مردمی نسبت به رسانه‌ های استان باشیم.
 سه نشریه در کردستان به صورت منظم چاپ می شود
بازرس خانه مطبوعات کردستان نیز در این نشست به معضلات پیش روی مطبوعات محلی و فعالیت‌ های رسانه‌ ای در استان اشاره کرد و ادامه داد: بر اساس گزارش شش ماهه نخست معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از لحاظ انتشار نشریات در بین 30 استان کشور کردستان رتبه 28 را به خود اختصاص داده است.
خبات ساعدی گفت: از مجموع 35 نشریه دارای مجوز در کردستان فقط 15 نشریه دارای سابقه انتشار در سال جاری هستند که از این تعداد نیز تنها سه نشریه به صورت منظم چاپ شده‌ اند.
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *