خانه / اجتماعی / رسیدگی به معضل بد حجابی در شهر مرزنشین آستارا ضروری است

رسیدگی به معضل بد حجابی در شهر مرزنشین آستارا ضروری است

آستارا – امام جمعه آستارا گفت: وضعیت بد حجابی در شهر گردشگرپذیر آستارا شایسته مردم و پیشینه فرهنگی این شهر نیست و انتظار مردم از نیروی انتظامی برخورد قانونی با بد حجابی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین کاظم حافظ نیا در خطبه های نماز جمعه آستارا با انتقاد از بی توجهی به احکام شرعی به ویژه حجاب اسلامی در این شهر مرزنشین اظهار کرد: آستارا شهری مرزی و دارای ویژگی های منحصر به فرد است و خانواده ها باید از هر لحاظ هوشیار باشند.
وی با اشاره به اینکه چهره هایی از زنان در آستارا مشاهده می شود که با وضع بی شرمانه ای در اماکن پرسه زده و سبب ناراحتی دلسوزان متدین، مؤمن و با فرهنگ این شهر می شوند و به تمام ارزشهای اسلامی پشت پا می زنند افزود: از نیروی انتظامی شهرستان آستارا انتظار می رود برخورد ویژه ای با عاملان توهین به ارزشهای اسلامی و اجتماعی داشته باشند.
حافظ نیا ادامه داد: کشور ما اسلامی بوده و کشور امام زمان (عج) است و همه در برابر اتفاقاتی که رخ می دهد مسئولیم.
امام جمعه آستارا خاطرنشان کرد: مردم فهیم، غیور و مرزنشین آستارا مجموعه ای از انسانهای وفادار، مؤمن، متدین، فداکار، سخاوتمند و اهل شرکت در کارهای خیر و بزرگ هستند و هرگز اجازه نمی دهند که بی عفتی و بی بند و باری در این شهرستان فرهنگی، ولایتمدار و شهید پرور رواج یابد.
حافظ نیا با گرامیداشت روز جهانی خانواده افزود: در اسلام یکی از مهم ترین نهادهای جامعه، خانواده بوده و ساختار جامعه اسلامی از خانواده ها شکل گرفته است.
امام جمعه آستارا خانواده ها را قربانیان اصلی تهاجمات فرهنگی دانست و تأکید کرد: نباید اجازه داد که دشمن با جنگ فرهنگی اندیشه خانواده های ایرانی را به آتش بکشد.
وی با اشاره به دور جدید مذاکرات هسته ای گفت: مذاکره در سایه تهدید و ورود به خط قرمز ایران هرگز پذیرفتنی نیست.
حافظ نیا افزود: خواسته ایران و ایرانی دفاع همه جانبه مذاکره کنندگان کشور از حق ملت است.

شناسه خبر : 7715

این خبر رو هم ببینید

تقویت تولید داخلی از شعار تا عمل/ منصور اولی

تولید دستگاه خونساز برای جان دادن به اقتصاد در هر کشوری است، ارتباط مستقیمی بین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هجده =