خانه / بانوان / رفع مشکل زنان سرپرست خانوار با اجرای طرح پنجره های امید

رفع مشکل زنان سرپرست خانوار با اجرای طرح پنجره های امید

تهران – ایرنا – رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: انتظار داریم در سال ۹۴ با اجرای طرح «پنجره های امید» که هدف آن حمایت تحصیلی، درمانی و معیشتی اقشار آسیب پذیر است، مشکل یک چهارم از جمعیت دو میلیونی زنان سرپرست خانوار رفع شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، فرح ناز رافع روز یکشنبه در آیین تجلیل از مددکاران اجتماعی جمعیت هلال احمر افزود: مددکاران کارمند و مددکاران داوطلب در سال ۹۳آموزش هایی دیده اند، اما در تلاش هستیم با سازماندهی در حوزه مددکاری، میزان اثرگذاری اقدامات و فعالیت جمعیت هلال احمر را در سطح جهان افزایش دهیم.
وی ابراز امیدواری کرد با همت مددکاران، دردها و رنج ها کاهش یافته و لبخند شادی بر لب آسیب دیدگان از حوادث در اقصی نقاط کشور نشانده شود.
رافع همچنین با اشاره به عضویت رییس جمهوری در سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ابراز امیدواری کرد، وی با تدبیر و امید برای کاهش درد و رنج تلاش کند.
وی با بیان اینکه اکنون دو میلیون نفر در حوزه جوانان و داوطلبان عضو هستند، ابراز امیدواری کرد بر شمار آنها افزوده شود.
** رتبه اول در جهان از حیث تعداد داوطلب
رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ایران از لحاظ رتبه بندی افراد داوطلب در این جمعیت اول است، گفت: بیش از ۱۲ درصد از داوطلبان سراسر جهان به ایران تعلق دارند که این رقم بالایی است.
وی علت این مساله را باورهای عمیق دینی و حس نوع دوستی ایرانیان دانست و افزود: امیدواریم روزی برسد که شاهد فعالیت مددکاران اجتماعی بیشتری در این حوزه باشیم و این افراد بتوانند مددکاران دیگر را جذب کرده و آموزش دهند.
رافع گفت: در سال ۹۳ بیش از ۳۰ هزار نفر از خدمات درمانی این جمعیت بهره برده اند و برای بیش از ۲۲۱ هزار و ۳۶۰ نفر با تلاش و مشارکت مردم و خیران، خدمات مددکاری و توانمندسازی صورت گرفته است.
وی توسعه مشارکت در زمینه های مختلف و توسعه حس مسوولیت پذیری در اجتماع را از ماموریت های سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر عنوان و اضافه کرد: مددکاران حلقه واسط میان توان و توانمندان و نیاز و نیازمندان هستند.
رافع ادامه داد: انتظار داریم در سال ۹۴ با اجرای طرح «پنجره های امید» که حمایت تحصیلی، درمانی و معیشتی اقشار آسیب پذیر را در بر دارد، مشکلات یک چهارم از جمعیت دو میلیونی زنان سرپرست خانوار رفع شود.
به گفته رافع، در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت، با کمک مددکاران، درمانگاه ها و پایگاه های امداد و نجات راه اندازی شده و بیش از شش میلیون نفر از هموطنان در حوزه پیشگیری و حمایت خدمات دریافت کرده اند.
وی ابراز امیدواری کرد، در آینده شاهد جامعه ای پویا بوده و با سازماندهی سازمان های مردم نهاد بتوان در راستای اهداف جمعیت هلال احمر به جامعه جهانی خدمات ارائه کرد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا ، در این مراسم با حضور شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده از کتاب «نقش زنان در مدیریت بحران» رونمایی شد.

شناسه خبر : 20083

این خبر رو هم ببینید

نبرد زنان کرد سوریه با داعش، تولد یک ژانر جدید در غرب؟

در دو سال اخیر چند فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی درباره نبرد زنان کرد سوریه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =