خانه / سیاسی / رهبر معظم انقلاب در ديدار جمعي از فرماندهان و كاركنان نيروي هوايي ارتش: ملت ايران در راهپيمايي۲۲ بهمن اقتدار ملي را به نمايش مي‌گذارد

رهبر معظم انقلاب در ديدار جمعي از فرماندهان و كاركنان نيروي هوايي ارتش: ملت ايران در راهپيمايي۲۲ بهمن اقتدار ملي را به نمايش مي‌گذارد

راز ماندگاري و استحکام و اقتدار دروني نظام اسلامي، متکي بودن نظام بر ايمان ها، محبت ها و اراده هاي مردم است و ملت ايران در راهپيمايي ۲۲ بهمن امسال، شعارهاي انقلاب را با استحکام فرياد خواهد زد و بار ديگر اقتدار ملي و ايستادگي خود را به جهانيان نشان خواهد داد .

حضرت آيت الله العظمي خامنه اي رهبر معظم انقلاب صبح ديروز در ديدار جمعي از فرماندهان و کارکنان نيروي هوايي ارتش ، مقوله استقلال و مقابله با قدرت هاي مداخله گر و سلطه جو را از پايه هاي اصلي انقلاب اسلامي برشمردند و گفتند: اظهارنظرهاي بي ادبانه مقامات آمريکايي براي همه، مايه عبرت است وملت ايران بايد مذاکرات اخير و صحبت هاي آمريکايي ها را با دقت نظاره گر باشد.
 
ايشان همچنين با اشاره به اين که لازمه تأمين و حفظ استقلال، موضعگيري صريح و شفاف و بدون پرده پوشي درخصوص مباني و ارزش هاي انقلاب اسلامي و خطوط اصلي امام بزرگوار از جمله موضوع امريکا ست، تأکيد کردند: راز ماندگاري و استحکام و اقتدار دروني نظام اسلامي، متکي بودن نظام بر ايمان ها، محبت ها و اراده هاي مردم است و ملت ايران در راهپيمايي ۲۲ بهمن امسال، شعارهاي انقلاب را با استحکام فرياد خواهد زد و بار ديگر اقتدار ملي و ايستادگي خود را به جهانيان نشان خواهد داد .
 
در اين ديدار که در سالروز بيعت تاريخي فرماندهان و کارکنان نيروي هوايي ارتش با امام راحل (ره) در نوزدهم بهمن سال ۱۳۵۷ برگزار شد، فرمانده کل قوا، اين حادثه را داراي ابعاد گوناگون و پربرکت خواندند و افزودند: يکي از زواياي بسيار مهم حادثه نوزدهم بهمن، زنده کردن احساس استقلال در نيروي هوايي و سپس ارتش بود، زيرا زمينه سازِ روحيه خودباوري و تکيه بر ظرفيت هاي دروني شد.
 
رهبرمعظم انقلاب در تبيين مفهوم استقلال، به شيوه هاي استعمار جديد در استفاده از عوامل وابسته به خود به جاي حضور مستقيم در کشورها، اشاره کردند و گفتند: براي مقابله با استعمار جديد علاوه بر مبارزه با استبداد و ديکتاتوري حاکم، بايد با قدرت سلطه گر خارجي و حامي اين ديکتاتور نيز مقابله کرد ،زيرا «مبارزه با مستبد و در عين حال سازش با مستکبر» به نتيجه نخواهد رسيد.
 
حضرت آيت الله العظمي خامنه اي در اين باره به سرنوشت برخي انقلاب هاي منطقه اشاره و خاطرنشان کردند: آن انقلابي پيروز خواهد شد که قدرتِ مداخله گرِ پشت سرِ ديکتاتور را بشناسد و به جاي سازش، با آن قدرت سلطه گر مبارزه کند.
 
ايشان افزودند: بر همين اساس بود که بعد از تسخير سفارت سابق امريکا در تهران به دست جوانان انقلابي، امام (ره) آن را انقلابي بزرگتر از انقلاب اول ناميدند، زيرا اين حرکت نشان داد که ملت ايران بعد از سرنگوني رژيم طاغوت، لايه بعدي سلطه و گرفتاري را مي شناسد و با او مبارزه مي کند.
 
رهبرمعظم انقلاب تأکيد کردند: اين شناخت و مبارزه با قدرت مداخله گر، معني واقعي استقلال است.
 
حضرت آيت الله العظمي خامنه اي گفتند:قدرت هاي خارجي و مداخله گر از حس استقلال هر کشوري مي‌هراسند، لذا همواره سعي مي کنند با شيوه هاي گوناگون، حس استقلال‌خواهي در ملت ها و مسئولان آن ها را تضعيف کنند .
 
ايشان يکي از اين شگردها را القاي «منافات داشتن استقلال با پيشرفت» بيان کردند و افزودند: دستگاه هاي تبليغاتي قدرت هاي سلطه گر و عوامل داخلي آن ها تلاش دارند تا اين گونه وانمود کنند که تکيه بر منافع و هويت ملي با پيشرفت سازگاري ندارد، بنابراين اگر کشوري بخواهد پيشرفت کند بايد از ميل استقلال خواهي خود بکاهد .
 
رهبرمعظم انقلاب اسلامي تأکيد کردند: اين حرف کاملاً غلط و ساخته و پرداخته کساني است که با استقلال کشورها مخالفند.
 
حضرت آيت الله العظمي خامنه اي با تأکيد بر اين که استقلال به معناي بداخلاقي و قهر کردن با دنيا نيست، خاطرنشان کردند: استقلال به معناي سدّي در مقابل نفوذ کشورهايي است که مي خواهند منافع ملت ها را تحت الشعاع منافع خود قرار دهند .
 
ايشان لازمه تأمين و حفظ استقلال را تکيه صريح و شفاف بر مباني، اصول و ارزش هاي انقلاب اسلامي دانستند و با اشاره به سيره امام خميني (ره) در بيان صريح و بدون ابهام مواضع، افزودند: امام (ره)، موضع خود را درخصوص رژيم طاغوتيِ موروثيِ استبدادي و سلطنتي، بدون ملاحظه و پرده پوشي بيان کردند، امام (ره) نظر خود را درباره لزوم استقرار نظام مبتني بر اسلام و ارزش هاي اسلام به صراحت اعلام کردند، امام (ره) موضع خود را در مقابل شبکه صهيونيستي خطرناکِ حاکم بر دنيا و همچنين رژيم جعلي و غاصب صهيونيستي بدون هيچگونه ملاحظه اي مطرح کردند.
 
رهبرمعظم انقلاب خاطرنشان کردند: امام بزرگوار (ره) بدون هيچ پرده پوشي نظام سلطه را که همان نظام بين المللي معتقد به تقسيم دنيا به «سلطه پذير و سلطه گر»، است، رد کردند و صريح و شفاف در مقابل تجلي واقعي اين نظام سلطه يعني دولت امريکا، موضع گرفتند .
 
حضرت آيت الله العظمي خامنه اي تأکيد کردند: اين موارد، اصول و پايه هاي انقلاب اسلامي است و بعد از گذشت ۳۵ سال، اين اصول و اهداف همچنان تغيير نکرده و نظام اسلامي با پافشاري بر اين اصول و حرکت در اين مسير به پيشرفت هاي حيرت انگيزي در بخش هاي مختلف دست يافته و به يک قدرت بزرگ منطقه اي و يک عنصر مؤثر بين‌المللي تبديل شده است.
 
ايشان افزودند: ايستادگي صريح و مستحکم ملت ايران بر اصول و مباني انقلاب موجب شده است که با وجود سياست «ايران هراسي» دستگاه هاي تبليغاتي وابسته به قدرت هاي مداخله گر در سال هاي اخير، اکنون ملت هاي دنيا و حتي نخبگان بي غرض، ملت ايران را به عنوان ملتي شجاع، با صداقت، هوشمند، مقاوم و صبور بشناسند.
 
رهبرمعظم انقلاب خاطرنشان کردند: امروز نه تنها محبوبيت و آبرومندي ملت ايران کاهش نيافته بلکه افزايش هم پيدا کرده است ولي در مقابل، نفرت ملت ها از امريکا بيشتر شده است .
 
حضرت آيت الله العظمي خامنه اي با تأکيد بر اين که «راز ماندگاري» نظام جمهوري اسلامي ايران بر ريل انقلاب و خطوط اصلي امام، «صراحت در اعلام مباني و مواضع» بوده است، گفتند: به هيچ وجه نبايد اين صراحت و شفافيت را دربرابر دوستان و دشمنان ملت ايران از دست داد و مواضع جمهوري اسلامي ايران بايد شفاف و صريح بيان شود .
 
ايشان تأکيد کردند: «تاکتيک ها و شيوه هاي کار» را مي‌توان تغيير داد اما «اصول و مباني» بايد مستحکم باقي بمانند و همين موضوع راز استحکام و پيشرفت کشور است.
 
رهبرمعظم انقلاب شناخت دقيق دوستان و دشمنان انقلاب اسلامي را نيز مهم ارزيابي کردند و افزودند: دشمنان انقلاب، چند قدرت فاسد و بي آبرو در دنيا هستند اما دوستان انقلاب اسلامي، همه ملت هايي هستند که شعارهاي انقلاب و پيام ايستادگي همراه با مظلوميت ملت ايران را درک کرده اند .
 
حضرت آيت الله العظمي خامنه اي، «راز استحکام و اقتدار نظام اسلامي» را حمايت مردم از نظام اسلامي و پيوستگي آنان با نظام دانستند و گفتند: مسئولان امريکايي در مذاکرات با مسئولان کشور، مي گويند ما به دنبال تغيير رژيم ايران نيستيم در حالي که دروغ مي گويند زيرا آن ها اگر توانايي اين کار را داشته باشند، لحظه اي درنگ نخواهند کرد.
 
ايشان افزودند: دليل ديگر در ناتواني امريکا در تغيير نظام اسلامي، اتکاء اين نظام به ايمان ها، محبت ها و اراده هاي مردم است.
 
رهبرمعظم انقلاب ، حضور مردم در صحنه و حمايت آنان از انقلاب و شعارها و ارزش هاي آن را بعد از گذشت ده ها سال، در دنيا بي نظير خواندند و تأکيد کردند:در روز ۲۲ بهمن همه خواهند ديد که ملت ايران بار ديگر در همه شهرها با استحکام به صحنه خواهد آمد و اقتدار ملي خود را به جهانيان نشان خواهد داد.
 
حضرت آيت الله العظمي خامنه اي همچنين، «راز موفقيت و پيشرفت هاي ملت ايران» را، ايستادگي و «راز امنيت ملت» را نشان دادن اقتدار ملي دانستند و خاطرنشان کردند: يکي از مظاهر اقتدار ملي، اجتماعات عظيم مردم همچون راهپيمايي ۲۲ بهمن و همچنين انتخابات گوناگون است وهنگامي که مردم اقتدار ملي را به رخ دشمن مي کشند، ديگر کاري از دست دشمن بر نمي آيد.
 
رهبرمعظم انقلاب با اشاره به اظهارات و مواضع اخير مقامات امريکايي گفتند: اين اظهارات، براي مردم ما مايه عبرت است. ملت ايران مذاکرات اخير و اظهارنظرهاي بي‌ادبانه امريکايي ها را زير نظر داشته باشد، تا همه ، دشمن را به خوبي بشناسند .
 
حضرت آيت الله العظمي خامنه اي با اشاره به تلاش برخي براي «تغيير نظر مردم» درباره دشمني امريکا، خاطرنشان کردند: در همين اظهارات، دشمنيِ دشمن و دورويي او را ببينيد. امريکايي ها در جلسات خصوصي با مسئولان ما به يک گونه صحبت مي کنند و خارج از اين جلسات، به گونه اي ديگر، اين همان دورويي و نيت سوء و پليد دشمن است که ملت بايد اين موارد را با دقت نظاره کند .
 
ايشان افزودند: اين مواضع و اظهارنظرها، نشاندهنده درستي همان توصيه هميشگي به مسئولان کشور يعني «لزوم حفظ اقتدار دروني» است و خوشبختانه مسئولان اقتصادي به اين نتيجه رسيده اند که راه برطرف کردن مشکلات، تقويت ساخت دروني است و مقدمات لازم براي اين کار را آغاز کرده‌اند .
 
رهبرمعظم انقلاب بار ديگر تأکيد کردند: تنها راه حل مشکلات اقتصادي کشور، نگاه به ظرفيت هاي بيشمار دروني است و نه نگاه به بيرون و برداشته شدن تحريم ها. به دشمن نمي‌توان چشم دوخت و از دشمن نمي توان انتظار داشت.
 
رهبرمعظم انقلاب همچنين با اشاره به برخي اظهارنظرهاي مقامات امريکايي مبني بر اظهار دوستي با ملت ايران، افزودند: آن ها در اين خصوص نيز دروغ مي گويند. از يک طرف مي‌گويند با ملت ايران دوست هستيم اما از طرف ديگر اين ملت را تهديد مي کنند و انتظار هم دارند که جمهوري اسلامي از قدرت دفاعي خود بکاهد و اين، واقعاً تمسخرآميز است.
 
فرمانده کل قوا تأکيد کردند: ملت ايران و مسئولان در بخش هاي مختلف به ويژه نيروهاي مسلح، به توفيق الهي، روز به روز قدرت دفاعي خود را افزايش خواهند داد.
 
حضرت آيت الله العظمي خامنه اي «تکيه بر نيروي داخل» را نجات دهنده کشور و زمينه ساز حل مسائل گوناگون اقتصادي، سياسي، اجتماعي و فرهنگي دانستند و افزودند: سياست هاي اقتصاد مقاومتي در آينده نزديک ابلاغ خواهد شد و در پي آن، اقدامات و ساخت هاي لازم براي ايجاد اقتصاد مقاومتي بوجود خواهد آمد .
 
ايشان چند توصيه هم به مردم و مسئولان داشتند.
 
توصيه اول، تأکيد بر حفظ وحدت آحاد ملت، مسئولان و نخبگان و جلوگيري از مخدوش شدن متن به وسيله حواشي بود.
 
رهبرمعظم انقلاب گفتند: امروز متن حرکت ملت ايران، ايجاد اقتدار دروني و ايستادگي در مقابل طوفان هاي مخالفت و معارضه است که به لطف خداوند، ملت ايران همانند ۳۵ سال گذشته اين طوفان ها را خنثي خواهد کرد.
 
حضرت آيت الله العظمي خامنه اي افزودند: بايد وحدت ميان مردم و مسئولان از طريق اعتماد مسئولان و مديران کشور به مردم و همچنين اعتماد مردم به مسئولان افزايش يابد.
 
توصيه ديگر رهبرمعظم انقلاب ، به منتقدان دولت و همچنين مسئولان دولتي بود .
 
حضرت آيت الله العظمي خامنه اي، منتقدان را به انصاف و شرح صدر فراخواندند و خاطرنشان کردند: دولت، چند ماهي بيش نيست که مسئوليت را به عهده گرفته است، بايد به مسئولان فرصت داده شود که کارها را با قدرت به پيش ببرند، ضمن آن که منتقدين بايد در قبال دولت، با شرح صدر برخورد کنند .
 
ايشان مسئولان دولتي را هم به شرح صدر در برابر منتقدان دعوت کردند و گفتند: همه بايد به يکديگر احترام بگذارند.
 
رهبرمعظم انقلاب با اشاره به برخي عوامل دشمن در داخل کشور، تأکيد کردند: نبايد با غفلت از اين عوامل، اجازه داد که آن ها از برخي نقاط ضعف استفاده و در حرکت کشور خلل ايجاد کنند.
 
حضرت آيت الله العظمي خامنه اي تأکيد کردند: همه بايد با کمک يکديگر در راه امام (ره) و مسير اقتدار کشور، به پيش رويم و به لطف خداوند، اين ملت موفق خواهد شد که همه امور را به بهترين وجه جلو ببرد .
 
رهبرمعظم انقلاب در پايان يک اطمينان خاطر هم دادند و گفتند: ملت ايران در قضيه هسته اي و در ديگر قضايا، بر دشمنان پيروز خواهد شد.
 
در ابتداي اين ديدار، امير سرتيپ خلبان حسن شاه صفي فرمانده نيروي هوايي ارتش با تبريک ولادت امام حسن عسکري (ع) و گراميداشت نوزدهم بهمن سالروز بيعت تاريخي همافران با امام خميني (ره)، گزارشي از توانمندي هاي داخلي و پيشرفت هاي نيروي هوايي ارائه و تاکيد کرد: هيچ نقطه اي براي درهم شکستن هيمنه دشمن دور از دسترس سربازان ملت نيست.
 
فرمانده نيروي هوايي ارتش با بيان اين که ورشکستگان سياسي غرب از روي ميز بودن گزينه نظامي حرف مي زنند تصريح کرد: هشت سال ايستادگي و تحقير جبهه استکبار بخشي از تاريخ مشترک ما و آن هاست که مطالعه آن را به رجزخوانان تهيدست توصيه مي کنيم و يقيناً پاسخ ما قاطع، پشيمان کننده و غرور انگيز خواهد بود.منبع: روزنامه اطلاعات ۲۰/۱۱/۹۲

شناسه خبر : 19515

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =