روایت زن سوری از ازدواج اجباری با یک داعشی

زن سوری درباره ازدواج یک ماهه و اجباری اش با یکی از اعضای داعش مصاحبه کرد، اما نامش را فاش نکرد

زمان انتشار خبر: جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ – ۲۲:۰۷
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، “آروا دیمن” خبرنگار سی ان ان با یک زن سوری که مجبور شده بود با یک عضو داعش ازدواج کند، مصاحبه اختصاصی کرد،  این زن به علت ترس از امنیت خود هویت واقعی اش را در این مصاحبه فاش نکرد.
 
در مصاحبه آروا دیمن ماجرای دلخراش یک زن سوری را می شنوید که درباره ازدواج اجباری با یک داعشی صحبت کرد.
 
آروا دیمن در آغاز گزارش خود گفت: حنان در آغاز این مصاحبه از این که اشک می ریزد ، عذرخواهی می کند.
 
زن سوری مصاحبه شونده ادامه داد: من حتی تا این لحظه هم نتوانسته ام آنچه را که بر من گذشته است، درک کنم. من واقعا نابود شدم.
 
خبرنگار سی ان ان گفت: زمانی که داعش وارد شهرمحل اقامت حنان در سوریه شده بود، هرکسی که مشکوک به نبرد با داعش بود بازداشت می شد.
 
حنان گفت: در میان کسانی که بازداشت شدند، پدرم هم بازداشت شد و علت ازدواج من نیز همین مسئله بود. برادرم در درگیری ها کشته شده بود. پدرم یک تفنگ را یادگاری در خانه نگهداری می کرد، اما وقتی که داعش وارد شهر ما شد، فردی به داعش گفته بود که پدر من تفنگ دارد. آنها به همین علت پدرم را بازداشت کردند.
 
خبرنگار سی ان ان اضافه کرد: حنان و مادرش برای آزادی پدر حنان به داعش التماس کردند.
سپس حنان گفت: مادرم نزد من آمد و گفت اگر تو با رئیس پلیس شریعت ازدواج کنی آنها پدرت را آزاد خواهند کرد. نام او “ابو محمد العراقی” بود. زندگی پدر من به ازدواج من منوط شده بود.
 
خبرنگار سی ان ان افزود: ابو محمد العراقی نام واقعی آن عضو داعش نبود.
 
حنان در ادامه گفت: هر دختری رویای پوشیدن لباس سفید شب عروسی را دارد اما من از این لباس محروم شدم. من با این ازدواج نابود شدم.
 
خبرنگار سی ان ان ادامه داد: شوهر داعشی این زن، او را در خانه محبوس کرده بود و فقط به او اجازه داد که در حضور شوهرش و با تلفن او با والدین خود تماس بگیرد. این زن زندانی شوهرش بود، خدمتکارش بود و برده جنسی اش بود.
 
حنان گفت: من نمی توانستم از خانه بیرون بروم و با کسی دیدار داشته باشم. هیچکس هم نمی توانست به دیدن من بیاید. شوهرم افراد را به علت سیگار کشیدن بازداشت می کرد اما خودش در خانه سیگار می کشید.
 
خبرنگار سی ان ان گفت: شوهر داعشی این زن یک ماه پس از ازدواج کشته شد. پس از آنکه  داعش می خواست او را به همسری یک داعشی دیگر در بیاورد، حنان موفق شد به ترکیه فرار کند.
 
صدها مورد زنانی وجود دارند که مجبور به ازدواج با اعضای داعش می شوند. حدود یک سوم این زنان زیر هیجده سال سن دارند.
 
حنان می گوید زمانی که یک دختر به سن سیزده سالگی برسد، داعش او را تصاحب می‌کند.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *